Cuma, Temmuz 19, 2024
ErdekManşetYerel

KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Haberi Paylaşmak İçin

KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Erdek Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Erdek Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısında iki ana gündem ve bir ek gündem maddesi görüşüldü.

Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; CHP grubundan Çetin Gül, Ak Parti grubundan Huri Güven ve Hüseyin Sezer mazeretli oldukları gerekçesiyle katılmadı.

GÖRÜŞÜLEN GÜNDEM MADDELERİ
Gündemin 1. maddesinde; Önceki toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen ve gelen raporda yer alan yol katılım payı alınmasının yasal olarak mümkün olmayacağı konusu oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 2. maddesinde; İlçemiz sınırları içerisinde bulunan ve mülkiyeti belediyeye ait olan taşınmazlardan tespit edilecek baz istasyonu alanı, Atm yeri ve reklam alanlarının beş yıla kadar kiralanabilmesi için belediye encümenine yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Ek gündem maddesinde ise; Erdek’in tanıtımı için Seyitgazi Tepesi’ne “Erdek” yazısı konulması konusu oy birliği ile Turizm Komisyonuna havale edildi. Gündem maddelerinin görüşiülerek karara bağlanmasının ardından, Belediye Başkanı Burhan Karışık toplantı sonunda yaptığı açıklamada, Belediye Kültür Müdürlüğü Vekilliğine Orçun Davran’ın getirildiğini söyledi. Bir sonraki meclis toplantısının 6 Aralık Çarşamba günü saat 16.00’da yapılacağı ifade edildi. (haber/foto: Oğulcan Bölükbaşı)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir