Çarşamba, Mayıs 22, 2024
ErdekManşetYerel

JANDARMA HİZMET BİNASINA AÇILIŞ TÖRENİ

Haberi Paylaşmak İçin

JANDARMA HİZMET BİNASINA AÇILIŞ TÖRENİ

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Erdek İlçe Jandarma Komutanlığı binasının açılışını gerçekleştirdi.

Erdek’te düzenlenen açılış programına Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nurettin Alkan, İl Emniyet Müdürü Hasan Yiğit, Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanı Dz.Alb Ufuk Kartalkayası ve Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve muhtarlar katıldı.
İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nurettin Alkan’ın Vali Ustaoğlu’na teşekkür konuşmasının ardından, Vali İsmail Ustaoğlu konuştu. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girildiğini belirten Ustaoğlu, geleceğe emin adımlarla yürüdüklerini vurgulayarak; Erdek’teki pek çok kamu hizmet binasının eski olduğunu ve yenilemeye Erdek İlçe Jandarma Komutanlığı binası ile başladıklarını ifade etti.
Vali Ustaoğlu konuşmasının devamında; Erdek’teki çalışmalara içerisinde kaymakamlık makamının da bulunduğu Hükümet Konağı ile başlayacakları müjdesini verdi. Ustaoğlu, İlçe Jandarma Komutanlığı binasında emeği geçenlere teşekkür ederken, yeni binanın hayırlı olmasını diledi.
Konuşmanın ardından, İl Müftüsü Celal Sürgeç açılış duasını yaptı ve ardından açılış kurdelesi kesilerek, İlçe Jandarma Komutanlığı binasının açılışı gerçekleşti. Açılışın ardından Vali Ustaoğlu ve heyet binayı ziyaret etti. Erdek’teki ziyaretini tamamlayan Vali Ustaoğlu sonrasında ilçemizden ayrıldı. (haber/foto: İ.Şahin-A.Halat)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir