Perşembe, Haziran 20, 2024
Köşe Yazısı

Algı Ustası Büyükşehir Belediye Başkanı – Süleyman Takunyacıoğlu

Haberi Paylaşmak İçin

Algı Ustası Büyükşehir Belediye Başkanı – Süleyman Takunyacıoğlu

ALGI USTASI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YÜCEL YILMAZ
Bu tür yazılar çöplük yazılardır. Yazar eleştirir sonra hayatın çöplüğüne atarsınız. Benim için hiçbir anlamı olmadığı gibi değeri de yoktur. Üstelik tarzım da olmamasına rağmen dönem dönem bu tür yazıları yazmaya mecbur kaldım. Ancak eleştirdiğim insanların yakınları çoluğu çocuğu okuyacakları kaygısıyla da üzülürüm.., bazende pişmanlık duydum.
Ancak Bandırma basını bir çok konuda öylesine duyarsız ki bu tür konulara deyinip insanları uyarmak uzun zamandan beri BU hep bana düştü. Düşüyor. İşte bu da öyle bir yazı. Okunup çöplüğe atılacak ve benim için de hiçbir kıymeti kalmayacak…….

*********

Geçenlerde Bandırma da şehir içi ulaşımı sağlayan ulaşım A.Ş nin aldığı yeni minibüsleri tanıtım “show”unu yaptı Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz. Yanında hiç tanımadığım şu anda Ulaşım A.Ş yönetim kurulu başkanı olan şahısla birlikte. Aslında Bandırma’ ya yetersiz ya da uygun olmayan yeni minibüsler tanıtıldı, Gösteri Bandırma nin sorununu çözüyormúş gibi  bir “show”a dönüştürüldü. Belediye başkanı şovdan sonra da çekip gitti.
Peki şimdi mevcut durumu acaba gözleyebiliyor mu?
Şimdi Yücel Yılmaz kardeş alınan bu minibüslerin parasını sen mi verdin ? Hat sahipleri eski arabalarına değiştirip arabalarını yenilediğinde arada oluşan farkı kendi kazançlarından ödüyormu ? Ödüyor. Sen ise sanki milyonları Büyükşehir Belediyesi ödüyormus gibi, son derece gereksiz bir şekilde kendi tasarrufunla yapılmış gibi gösteriyorsun.
İkinci daha vahim konu ise ulaşım A.Ş yönetim kurulu başkanının yaptığı konuşmasında söylediği Bandırma yı ve hepimizi aşağılayan çirkin sözleri.
Diyor ki hazret, BANDIRMA NİN ANAHTARINI YÜCEL YILMAZ’a TESLİM EDELİM…

***********

Kardeşim sen kimsin ki kimin kentini kime teslim ediyorsun! Sana bunu söyleten güç ve cesareti kimden ve nasıl alıyorsun? Bu nasıl bir aymazlık, bu nasıl bir duyarsızlık, ekmeğini Bandırma da kazanan bir insan için  nasıl bir kent aidiyeti yoksunluğudur…

***********

İşin bir vahim yönü daha var, bütün bunlar olurken sevgili belediye başkanımız TOLGA TOSUN dan CHP , CHP İLÇE ÖRGÜTÜNDEN ayrıca Bandırma da ki sözde sivil toplum örgütlerinden ve Bandırma basınında ki tek kişiden bu rezalet konusunda tek bir ses bile yok!!….

***********
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yöneticileri önümüzdeki yerel seçimleri yeniden kazanabilmek için başta Bandırma ve Erdek olmak üzere siyasi etik dışı operasyonlar peşinde. Anladığımız bu ve ..
Anlatmak yine bana düştü sevgili Bandırmalılar , iyi okuyun ve olayları çözmeye çalışın, geçenlerde Balıkesir de yayınlanan Ekspres gazetesinde Bandırma Belediye Başkanı TOLGA TOSUN unun şoförü  bir kişinin uyuşturucuyla yakalandığına dair manşetten iftira ve yalan dolu sansasyonel bir haber yapıldı. Yerel seçimler yaklaşmaya dursun  bu tip  ahlaksız medyatik işler hep olur. Yine oldu ve yine olacak. Oysa manşetten verilen resimdeki TOLGA TOSUN unun yanında  çalışanı METEHAN’ın  söz konusu adli olayla hiç bir ilgisi  yokken varmış gibi birlikte fotoğrafları verildi. Oysa uyuşturucuyla yakalanan kişi belediye hizmetlerinde çalışan bir başka kadrolu şoför.  Adli bir olay olduğu için gereği neyse yapıldı. İlişiği kesildi. Şimdi soruyorum Balıkesir Ekspres gazetesi aslında bu yaptığı Tolga Tosun’a değil Bandırma’ya saldırıdır ki iftira ve yalan olduğu aşikar  haber sonrası Bandırma dan özür dileyip bir düzeltme haberi yaptı mı?  Yapmadı . TOLGA TOSUN, Müdür METEHAN  ve onların ismi üzerinden aşağıladığı  Bandırma halkından özür diledi mi? Hayır…
Bandırma ya atılan bu çirkin iftiraya karşı Büyükşehir Belediye Başkanı YÜCEL YILMAZ devreye girip  TOLGA TOSUN ve METE den olan bitenlerle ilgili gelişmelerden üzüntü duyduğunu belirtti mi duymadık. Özür diledi mi?
Tabi ki hayır!. Çünkü bu  Tolga’ya değil  Bandırma’ya yapılan PROJELİ kirli bir operasyon. Onlarca sayıda olan Balıkesir yerel basını YÜCEL YILMAZ’ a hiç bir eleştiri getiremez. Çünkü besleme basının ahlakı budur. İktidar ve güç sahiplerinin himayesinde ve kontrolündedir. Sadece yalakalık beklenir. Balıkesir’de ki namuslu gazetecileri tenzih ederek söylüyorum bunları….

***********

Şimdi uzatmadan özetliyorum , operasyonun özeti şudur, Bandırma geçtiğimiz yerel seçimleri Ak Parti’ye tam 20 bin oy fark atarak kazanmıştır. Muhtemelen bu oy farkı korunduğu takdirde  ve Balıkesir in kıyı şehirlerinde CHP oylarını korur yada biraz arttırabilirse büyük ihtimalle seçimi AHMET AKIN kazanacaktır. Amaç 20 bin oyu bu tür algı operasyonları ile 7-8 bine düşürüp yeniden Büyükşehiri Ak Parti’ye kazandırma çabasıdır. Zaten ne yapsalar Bandırma da seçimi kazanmaları mümkün olmadığından amaç bu tip etik dışı işleri birileri vasıtasıyla çamur at izi kalsın kurnazlığıyla oylardaki   makası kapatıp Büyükşehire yönlendirmek ve şu an Balıkesir toplamında genelde Akp yi geçen CHP nin oylarını azaltıp yeniden Büyükşehir koltuğuna oturmaktır. Ekspres gazetesinin ne güçlü dağıtım ağı varmış ki Bandırma’nın mahallelerinde Tolga nın ve şöförünün iftira manşetli gazeteleri dağıtılsın. Şimdi Yücel Yılmaz’ın neden Tolga’yı arayıp özür dilemesi gerektiğini benle ilgisi yok demesi gereğini yapacağım demesi gerektiğini siz anladınız.
Hey Bandırma lı bu çirkin tuzaklara düşüp bu operasyonları ciddiye almayın, Bandırma ya hiçbir faydası olmadığı gibi bundan sonrada olmayacaktır.

Şunu da belirteyim, ben hayatımda hiç bir partiye üye olmadığım gibi CHP’li falan da değilim.
Sosyal demokrasi denilen dünya görüşüne inanmadığım gibi hem çakma hem sözde sosyal demokratları da sevdiğim söylenemez. Ama yine de 150 yıllık Bandırma lı bir ailenin çocuğu olarak bunları yazma zorundayım…

Bu çöp yazısı bitmiştir..


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir