Çarşamba, Mayıs 22, 2024
ErdekManşet

YENİ DÖNEM BELEDİYE MECLİSİ İLK KEZ TOPLANDI

Haberi Paylaşmak İçin

YENİ DÖNEM BELEDİYE MECLİSİ İLK KEZ TOPLANDI

Erdek Belediyesi Nisan ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonrası seçilen belediye meclis üyeleri yeni dönemin ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Erdek Belediye Meclisi Nisan ayı olağan meclis toplantısı saat 15.00’te yaptı.
Yeni dönem meclis üyelerinin yer aldığı belediye meclis toplantısı belediye meclis toplantı salonunda Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık başkanlığında yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda 15 gündem maddesi görüşüldü.
Meclis gündeminin ilk maddesinde, kapalı oy seçimiyle yapılan oylamada; Meclis 1. başkan vekilliğine Mustafa Karakuş, meclis 2. başkan vekilliğine Mehmet Tepşik seçildi.
Gündemin 2. maddesinde, kapalı oy seçimiyle yapılan meclis katibi asilliğine Ahmet Cem Kulalı ve Alihan Cengiz; yedeğe ise Zeynep Kızıldağ ve Serpil İkiz seçildi.
3. gündem maddesinde, kapalı oy seçimiyle yapılan encümen üye seçimine Ahmet Uysal ve Melih Beycan seçildi.
4. gündem maddesinde, Plan ve Bütçe Komisyonuna CHP’den Türkan Akdağ Öztürk, Zeynep Kızıldağ, Ahmet Cem Kulalı ve Şamil Arslan; AK Parti’den ise Hüseyin Kızıl seçildi.
5. gündem maddesinde, İmar Komisyonuna CHP’den Mustafa Karakuş, Mehmet Tepşik, Alihan Cengiz ve Şamil Arslan; AK Parti’den ise Abdullah Sarbay seçildi.
6. gündem maddesinde, Turizm Komisyonuna CHP’den Şamil Arslan, Mehmet Tepşik, Türkan Akdağ Öztürk ve Zeynep Kızıldağ; AK Parti’den ise Yaşar Ceyhun Mırız seçildi.
7. gündem maddesinde, İnceleme ve Araştırma Komisyonuna CHP’den Alihan Cengiz, Serpil İkiz, Mustafa Karakuş ve Ahmet Cem Kulalı; AK Parti’den ise Mustafa Gümüştaş seçildi.
8. gündem maddesinde, Ege ve Marmara Belediyeler Birliği asil üyeliğine Türkan Akdağ Öztürk, yedek üyeliğine Zeynep Kızıldağ seçildi.
9. gündem maddesinde, Madra Jeoparkı Turizm Altyapı Hizmetli Belediyeler Birliği asil üyeliklerine Türkan Akdağ Öztürk ve Ahmet Cem Kulalı; yedek üyeliğe ise Zeynep Kızıldağ seçildi.
10. gündem maddesinde, Kıyı Ege Belediyeler Birliği asil üyeliğine Şamil Arslan ve Melih Beycan; yedek üyeliğine ise Alihan Cengiz ve Mehmet Tepşik seçildi.
11. gündem maddesinde, Tarihi Kentler Birliği asil üyeliğine Türkan Akdağ Öztürk; yedek üyeliğe ise Zeynep Kızıldağ seçildi.
12. gündem maddesinde, Marmara Belediyeler Birliği doğal üye olan Belediye Burhan Karışık’ın yanında asil üyeliğine Akın Ertürk, yedek üyeliğine ise Serpil İkiz seçildi.
13. gündem maddesinde, belediye memurlarına sosyal denge tazminatı ödenmesine oy birliğiyle karar verildi.
14. gündem maddesinde, denetim komisyonu raporu sunumu yapıldı.
15. gündem maddesinde, 2023 yılı faaliyet raporu sunumunun ardından rapor oy birliğiyle kabul edildi.
Bir dahaki meclis toplantısının 2 Mayıs Perşembe günü saat 16.00’da yapılmasına karar verildi. (haber/foto: A.Halat-O.Bölükbaşı)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir