Perşembe, Temmuz 18, 2024
Köşe Yazısı

Istakozun Günlüğü – BENİM BORCUM VAR….

Haberi Paylaşmak İçin

Istakozun Günlüğü – BENİM BORCUM VAR…

Recai ÇEVİK

 

Benim borcum var.
Bugün bu güzel topraklarda, yabancı bir devletin, emperyalist devletlerin boyunduruğu altında, tutsak olarak, köle olarak yaşamıyorsak, bayrağımız ülkemizin her yerinde dalgalanıyor da, camilerimizde insanlarımız korkusuzca namaz kılıyorsa, anadilimiz Türkçeyi konuşuyorsak, yasda ve sevinçte birlikte olabiliyorsak….
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİ KURAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE TÜM ARKADAŞLARINA, BU MÜBAREK UĞURDA ŞEHİT OLAN SUBAY VE BİNLERCE ASKERİMİZE, BU HALKIN HER İNSANINA
TÜM YOKSULLUK, AÇLIK ve KITLIĞA RAĞMEN VARINI YOĞUNU BU KUTSAL SAVAŞA VEREN İNSANIMA…. BENİM BİTMEZ TÜKENMEZ BORCUM VAR.

******

Benim borcum var.
Benim halkıma yaşam borcum var.
Karşılıksız, çıkarsız, hiçbir şey beklemeden, şan, şeref, makam beklemeden, yıllarca yarı aç yarı tok, sersefil bir şekilde AMA YARIN DOĞACAK GÜNEŞİN AYDINLIK VE MUTLU GÜNLERİNE İNANARAK, cepheden cepheye koşarak, VATAN, MİLLET VE İSTİKLAL İÇİN çarpışan, şehit olan o askerlere, gazilere benim ÖDENEMEZ BORCUM var.

******

Benim borcum var.
Bu yurdu, bu güzel toprakları bize emanet edenlere benim borcum var.
BU CUMHURİYETİ İLELEBET yaşatmak için bu görevi bana veren, kurucumuz, büyük insan, Bilge insan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’e benim borcum var.

******

Bu ülke, çağdışı, ilkel, gerici-yobaz düş…
Ülkeye, güzel insanlarıma borcum var. Ödenmez, bitmez bir borç.
Böyle biline.

 


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir