Cuma, Temmuz 19, 2024
ErdekManşetYerel

ERDEK AKD MUHARREM AYI PROGRAMINA KATILDI

Haberi Paylaşmak İçin

ERDEK AKD MUHARREM AYI PROGRAMINA KATILDI

Vali Hasan Şıldak Muharrem Ayı dolayısıyla Balıkesir’in bütün ilçelerinden gelen vatandaşlar ile oruç açma sofrasında bir araya geldi. Oruç açma sofrasında gönüller bir araya geldi.

ERDEK AKD YÖNETİMİ DE DAVET EDİLDİ
Muharrem Ayı dolayısıyla İlimiz Valisi Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak’ın ev sahipliğinde yemek programı düzenlendi. Balıkesir Gala Yaşam Merkezinde düzenlenen programa tüm ilçelerden gelen çok sayıdaki davetlinin yanısıra, ilçemizden Erdek Alevi Kültür Derneği Başkan Sevim Kılıç ve Yönetim Kurulu üyeleri ile ilçemiz Atatürk Mahallesi Muhtarı İbrahim Kaba olmak üzere toplam 6 kişi katıldı.

VALİ HASAN ŞILDAK’IN KONUŞMASI
Vali Hasan Şıldak programda yaptığı konuşmada bu sofraların birlik ve beraberliği güçlendirdiğini söyledi. Şıldak konuşmasının devamında; “Bu güzel ve eşsiz coğrafyada tarih boyunca hoşgörüyle yaşayan Anadolu insanımız, birlik ve beraberliğin gücünü tüm dünyaya göstermiştir. Bizleri bir araya getiren bu sofralarda daha çok kenetlenmemize vesile olmaktadır. Bu içten duyguları hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz. Farklılıklarımızla bir olduğumuz inancımızda yöneldiğimiz Allah bir, dalgalanan bayrağımız tekdir. Ülkemizi birlik ve beraberlik içerisinde nasıl kurduysak, bundan sonra da bütün gücümüzle koruyacağız” şeklinde konuştu.
Davete katılan misafirlere teşekkür eden Vali Şıldak, cemevlerinin devletin imkanlarıyla iyileştirilmesi, güzelleştirilmesi ve eksikliklerinin giderilmesi konusundaki çalışmaları yakından takip ettiğini söyledi. (haber merkezi)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir