Perşembe, Nisan 18, 2024
ErdekManşetYerel

ERDEK ADD ‘den İZMİR’DEKİ ÇİRKİN SALDIRIYA TEPKİ

Haberi Paylaşmak İçin

ERDEK ADD ‘den İZMİR’DEKİ ÇİRKİN SALDIRIYA TEPKİ

Atatürkçü Düşünce Derneği Erdek Şubesi geçtiğimiz günlerde İzmir’de Atatürk büstünün tahrip edilmesi olayına ilişkin kamuoyuna yazılı açıklamada bulundu.

ADD Erdek Şube Başkanı Berrin Atasoy, geçtiğimiz günlerde İzmir’de Atatürk büstünün tahrip edilmesiyle ilgili olarak şu ifadelere yer verdi: “Son zamanlarda giderek artan, yaratılan iklimden beslendiği, bazı siyasetçilerin ettikleri yemini yadsıyan açıklamalarından ve kimi kendini bilmez din adamı kılıklı Atatürk ve Laik Cumhuriyet düşmanlarının cezasız, hatta takipsiz kalmasından cesaretlendiği açık olan, değişmez önderimiz, kurtarıcımız ve kurucumuz Büyük Atatürk’e yönelik hakaret ve saldırıların bir örneği de bugün İzmir Konak Ferahlı Parkı’ndaki Atatürk büstünün tahrip edilmesiyle ortaya çıktı.
Atatürk heykelleri ve büstlerinin birer yontu ve sanat eseri olmalarının ötesinde, Türk Ulusu’nun; Atatürk ve Kuvayı Milliye kahramanlarımız ile Ulusal Bağımsızlık Savaşımız’ın kazanılması ve 100 yıldır devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması için canlarını veren aziz şehitlerimize minnet, şükran ve saygı simgeleri olduğu unutulmamalıdır. Bu değerlere saldırmak kimsenin haddi değildir, cezasız bırakılamaz.
100 yıldır gölgesinde güvenle yaşadığımız Cumhuriyet Kubbemiz’in kilit taşı Atatürk ve Laikliktir. Başta devleti yönetenler olmak üzere her makamdaki kamu görevlileri, tüm siyasetçiler ve yurttaşlarımız bu kilit taşına dokunulmasına asla izin vermemelidir.
Bu menfur eylemi nefretle kınıyor, faillerinin bir an önce bulunarak gereğinin yapılmasını ilgililerden bekliyoruz. Saygılarımızla” dedi. (haber merkezi)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir