Pazar, Haziran 16, 2024
Siyaset

CANBEY: ‘SAHİ, KARAKOÇ BARAJI’NA NEDEN KARŞI ÇIKMIŞTINIZ?’

Haberi Paylaşmak İçin

CANBEY: ‘SAHİ, KARAKOÇ BARAJI’NA NEDEN KARŞI ÇIKMIŞTINIZ?’

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Balıkesir Büyükşehir Belediye meclisinin gündemine Ayvalık’taki su sorununu gündeme getirmesi üzerine AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, “Ergin her şeye gergin. Sahi. Karakoç Barajı’na neden karşı çıkmıştınız?” dedi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, geçtiğimiz gün Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisinin toplantısında Ayvalık’ta yaz sezonunun başlamasıyla birlikte su probleminin ciddi şekilde yaşandığını gündeme getirmişti. Su probleminin BASKİ, barajlar ve nüfus yoğunluğu sebebiyle yaşandığını söyleyen Başkan Ergin’e cevap AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey’den geldi.
Ayvalık’taki su sorununa 4 yıl önce çözüm bulduklarını aktaran AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, “Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ilçedeki su soruna isyan etmiş ve çözüm bulmamızı istemiş. Kendisi unutmuş olacak ki; biz Ayvalık’taki içme suyu sorununa 4 yıl önce çözüm bulmuştuk. Bir turizm memleketi ve tatil cenneti güzel Ayvalık’ımızın su sorunu kalmasın diye, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüz tarafından Karakoç Barajı’nın yapılmasını teklif etmiştik. Böylelikle ilçemizin içme suyu problemi 100 yıl tamamen çözüme kavuşacaktı. Ancak projenin yapım ihalesinin tamamlanması, gerekli ekolojik raporların tamamlanması ve sonrasında gelinen noktada sürecin başlamasıyla Sayın Ergin, CHP Milletvekili Ensar Aytekin ve belli kesim tarafından itirazlar ve engellemelerle karşılaştık.” dedi.

“PROJEYE ENGEL OLUP SERTLEŞMEK NASIL BİR OYUNCULUK”
Bulunan çözüme yönelik Ayvalık Belediye Başkanı ve bir takım grupların eylem yaptıklarını söyleyen Milletvekili Canbey, “Karakoç Barajının yapılacağı yere giderek sorunun çözülmesine karşı çıktılar.
Sadece Madra Barajı’nın Ayvalık ilçemizde özellikle yaz aylarında artan içme suyu ihtiyacını karşılayamadığı ortada iken, Karakoç Barajı projesine karşı çıkmak nasıl bir akıl tutulmasıdır! O projeye engel olup daha sonra su sorununa isyan etmek nasıl bir aymazlıktır! Yaklaşan seçimler öncesi telaşa kapılıp ‘Su sorununa çözüm bulun’ diye sertleşmek nasıl bir oyunculuktur.” diye konuştu.

“HİZMET SÖZ KONUSU OLUNCA HER ŞEYE GERGİN”
Ayvalık’ta su sorununun yaşanmasının tek sorumlusunun projeye karşı çıkanların olduğunu iddia eden Vekil Canbey, “Şimdi kendisine soruyorum. Biz Karakoç Barajı’nı Ayvalık’ın ayağına getirdik ve sorunu çözmeyi planladık fakat siz neden engellediniz? O gün CHP milletvekili Ensar Aytekin ile birlikte neden bu projeye karşı çıktınız? O gün de sormuştuk; Karakoç Barajı projesine karşı çıkıyorsanız, alternatif projeniz nedir diye! Harbiden projeniz neydi? O gün demiştik ki eğer ileride Ayvalık’ta su sorunu yaşanırsa bunun tek sorumlusu bu projeye karşı çıkanlardır. Geldiğimiz noktada su sorununun en önemli müsebbibi siz olabilir misiniz? Tüm bu konularda Ayvalık kamuoyuna bir açıklama borçlu değil misiniz? Görünen o ki; Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, hemşehrilerimize hizmet söz konusu olunca her şeye gergin.” dedi.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir