Cuma, Temmuz 19, 2024
ErdekManşet

BAŞKAN YÜCEL YILMAZ’DAN ERDEK ÇIKARMASI

Haberi Paylaşmak İçin

BAŞKAN YÜCEL YILMAZ’DAN ERDEK ÇIKARMASI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Yücel Yılmaz Erdek çıkarması yaptı.

İlçemize bağlı Tatlısu, Karşıyaka, Çakıl ve Düzler kırsal mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldikten sonra ilçe merkezine geçen Başkan Yılmaz ve partililer, Erdek’teki Odaları ziyaret etmesinin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti.

KÜRSÜYE İLK OLARAK MHP İL BAŞKANI TUNÇ DAVET EDİLDİ…
İlk olarak kürsüye çıkan MHP Balıkesir İl Başkanı Niyazi Tunç, “Bugün Erdek’e geldiğimizde Yücel Başkanın büyük izlerini gördük. Allah nasip ederse Turan Başkanımızı Erdek Belediye Başkanı olarak seçtiğimizde bunun 10 misli olacağına inanıyorum. Bunu yaparsa Cumhur İttifakı yapar.” dedi.

MİLLETVEKİLİ ÖZTAYLAN: “YÜCEL YILMAZ ERDEK’TE BİR MARKA…”
Ardından konuşan AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, “Yücel Yılmaz ismi Erdek’te marka haline geldi. Erdek’te cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı Yücel Başkanın zamanında oldu. Esnaf iyi para kazandı, şehir dışından, yurt dışından daha çok turistimiz geldi, çiçek gibi sahillerimizde Instagram’a fotoğraf koyup ‘like’ları da aldık. Yücel Başkanla biz bunları yaptık. Şimdi bir de Turan Başkanı getireceğiz. Erdek’in gerçek belediyeciliği görmesi için bütün herkesi bizimle olmaya davet ediyorum.” dedi.

TURAN GÜN HALKA SESLENDİ…
Cumhur İttifakı Erdek Belediye Başkanı Adayı Turan Gün ise: “Bu memlekete bir sevdamız, aşkımız var. Kalbimiz hep Erdek. Yalnız bir konuda biz çok geri kaldık. Erdek turizmin ilk ilçesi. Ancak Erdek hep geri gitti. İstanbul’dan 2 saatte geliniyor, 1 saatte Erdek içinden çıkılamıyor. Çevreyolu bizim hakkımız değil mi? Yücel Başkanımızın eli Kapıdağ’a bir değdi, pir değdi. Kamplar yoluna sahil yolu yaptı. Benim bir hayalim var. O yolu Ocaklar’a birleştirmek istiyorum. O parti, bu parti demeyelim. Bu bölgeye hizmet, yatırım getirecek insanı seçelim. Erdek önümüzdeki 5 senede çok büyük hizmet alacak. Bunun sözünü size veriyorum. Siz bize yetkiyi verin, biz size hizmet edelim” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YILMAZ KÜRSÜYE ÇIKTI…
Gün’ün ardından konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “20 ilçemiz var ancak inci olanı Erdek. Erdek bir başka güzel ve bu güzelliğe yakışır hizmetlerin hepsini hak ediyor. Erdekli olmak ayrıcalık. Bana da Erdek gibi bir ilçeye hizmet etmek ayrı bir gurur veriyor. Yaptığımız gözüküyor. Eğer ‘network’ü, kimden ne isteyeceğinizi bilmezseniz işiniz 3-5 ay, 1 yıl uzar. Doğru yerde başlamak için bir bilgi birikimi gerekiyor”
Başkan Yılmaz sözlerine: “Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Tek ihtiyacımız olan şey çalışkan olmak.’ Ben de diyorum ki tek ihtiyacımız olan şey doğru tercih yapmak. Balıkesir’in ihtiyacı çok, Erdek’in gelişime ihtiyacı çok. Erdek üretmek, zeytini verimli olsun istiyor, Erdek gençleri burada kalsın, ailesiyle mutlu olsun ama burada doysun istiyor. Erdek trafikte zaman kaybetmek istemiyor. Erdek turizmde birinci olmak istiyor. Erdek sosyal hayatı 12 ay aynı olsun istiyor. Erdek’in istediklerini gerçekleştirmek için Erdek’in bir tercih yapması gerekiyor. Biz parti ayrımı yapmıyoruz, Yapmadığımız Edremit’e, Burhaniye’ye, Erdek’e yaptığımız hizmetlerden belli” şeklinde devam etti.
Yılmaz konuşmasının devamında: “Çıraklık dönemini Karesi’de yaptık, kalfalık dönemini büyükşehirde yaptık. Ustalığımızla da gerçek belediyeciliği Erdek’imize, Balıkesir’imize getirmek istiyoruz. Biz bu işi Turan Başkanımızla yapacağız. Meclis üyeliği yaptı. Erdek Ticaret Odası Başkanlığı yaptı. 2019’da ıskaladık, 2024’te tutturacağız. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Balıkesir’e geldi. 85 bin kişi karşılamaya geldi. 850 bin kişinin oy kullandığı şehirde her 10 kişiden biri cumhurbaşkanını karşılamaya geliyorsa bu sevgi seliyle bu iş bitmiştir. Seçilme kaygımız yok ama Erdek’te biraz desteğe ihtiyacımız var. Erdek’in hizmet belediyeciliği ile tanışmasına 25 gün kaldı” diyerek sözlerine sona verdi.

BAŞARILI SPORCULARIMIZA HEDİYELER….
Mitingin ardından Erdek Atletik NYZ Spor Kulübü’nde derece yapan sporculara hediye takdim edilmesiyle son buldu. Aynı zamanda çocuklara sahneden futbol topu da dağıtıldı. Yılmaz ve partililer Bandırma’daki programa katılmak üzere Erdek’ten ayrıldı. (haber/foto: İ.Şahin-O.Bölükbaşı)

 


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir