Çarşamba, Mayıs 22, 2024
ErdekManşet

BAŞKAN KARIŞIK VE MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALDI

Haberi Paylaşmak İçin

BAŞKAN KARIŞIK VE MECLİS ÜYELERİ MAZBATALARINI ALDI

Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık yeni dönem için mazbatasını alarak resmen görevine başladı.

31 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde %62,30 oy oranıyla yeniden Erdek Belediye Başkanı seçilen Burhan Karışık Çarşamba günü düzenlenen törenle mazbatasını aldı.
Başkan Karışık Saat 11.00’de belediye binasından çıkarak yoğun bir kalabalıkla birlikte Hükümet Konağı’nda mazbatasını almaya gitti. Başkan Karışık’ın ardından 11 CHP’li meclis üyesi mazbatalarını alarak resmi olarak görevlerine başlamış oldu.
Daha sonra belediye binasının önündeki kalabalığa hitap eden Başkan Karışık, “Biz de Erdek’in son seçilmiş belediye başkanı olduk. Bizler memleketimizin sevdalılarıyız. İşimiz gücümüz Erdek, işimiz gücümüz belediye anlayışıyla yola çıktık. Erdek’te belki bir tarih yazdık. Balıkesir’de en yüksek oy oranına ulaşan 1. ilçe olduk. Türkiye genelinde ise oy oranıyla üçüncüyüz. Ben kendimi çok şanslı olarak addediyorum. Çünkü büyükşehirde de Ahmet Akın kazandı.” dedi.
Başkan Karışık, “Birileri, Büyükşehir benim başkanım, diyordu. Şimdi büyükşehir belediye başkanı benim başkanım. Herkes işine baksın. Erdek’in sorunları çok. Ahmet başkanla el ele hiç değilse Erdek’in kaybettiği 20 yılı, 5 yıl içinde tamamlayarak Erdek’e hizmet getirmek için buradayız. Bu hizmetleri el birliğiyle hayata geçireceğiz. “Büyükşehirin bize geçmesiyle BASKİ, liman işletmesi, otogar işletmesi, ulaşım hizmetleri, itfaiye de bize geçti. Birkaç gündür bazı arkadaşlarda sıkıntılar oluyor. Hak eden, işine devam edecek. Bu kadar net.” ifadelerini kullandı.
Karışık sözlerine, “Ben bu dönem için aday olmayı düşünmüyordum. 2,5 yıl görev yapıp bırakmayı düşünüyordum. Ama bazılarının bana 2,5 yıl yazdıkları beni hırslandırdı. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah bize hayırlı işler yapmayı nasip etsin inşallah.” diyerek sözlerine son verdi.
Başkan Karışık’ın konuşmasının ardından kurban kesimi ile tören son buldu. Başkan Karışık ve CHP’liler daha sonra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın mazbata törenine katılmak için Balıkesir’e doğru yola çıktılar. (haber/foto: O.Bölükbaşı-İ.Şahin)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir