Perşembe, Nisan 18, 2024
Gündem

Müdür Tatlı, Özel Okul Yöneticileriyle Bir Araya Geldi

Haberi Paylaşmak İçin

Müdür Tatlı, Özel Okul Yöneticileriyle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Balıkesir’deki özel öğretim kurumlarının yöneticileriyle bir araya geldi.

Balıkesir Öğretmenevinde İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Eğitim Müfettişleri Başkanı Seyfettin Cevval, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan Özen ve 95 özel öğretim kurumu yöneticisi katıldı.

Yeni eğitim öğretim yılının okul ve kurumlara hayırlı olması temennisi ile toplantının açılış konuşmasına başlayan İl Müdürü Ali Tatlı; 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullarda alınması gereken güvenlik tedbirleri, yıl boyunca yapılacak çalışmalar, özel okullarda hayalet öğrenci kaydı, Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamalarına yönelik yayımlanan genelgede belirtilen hususlarla alakalı çalışmalar ile ilgili dikkat edilmesi gerekenleri dile getirdi.

Okul ve kurum yöneticilerine, Milli Eğitim Bakanlığınca yayımlanan mevzuat ve yönetmeliklerin rehber teşkil etmesinin ve okullarda bu çerçevede hareket edilmesinin gerekliliği üzerinde duran Ali Tatlı; 2018 deprem yönetmeliğine uygunluk açısından okul binalarının güvenliği, Bakanlıkça dağıtılan ücretsiz ders kitaplarından eğitim öğretim süresince yararlanılması, okullardaki servis ücretleri ile okulların yapıtaşlarından biri olan rehberlik servislerinin aktif çalışmasının önemi ve gerekliliği üzerinde durdu.

Özel okulların yöneticileri tarafından gündem maddeleri hakkında soru, görüş, öneri ve taleplerin dile getirilmesinin ardından; 2023-2024 eğitim öğretim yılının başarılı bir şekilde sürdürülmesi ve öğrencilerin sağlıklı ve güvenli ortamlarda nitelikli bir eğitim alabilmesi için gerekli olan tüm iş ve işlemlerin titizlikle yürütülmesi hususunda kararlar alındı.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir