Perşembe, Temmuz 18, 2024
Siyaset

MİLLETVEKİLİ CANBEY’DEN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

Haberi Paylaşmak İçin

MİLLETVEKİLİ CANBEY’DEN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kendisi de gazeteci kökenli bir milletvekili olan Dr. Mustafa Canbey, yayınladığı mesajla tüm gazetecilerin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.
Mesajında “Çok sesli, etkin, herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan kamuoyunu bilgilendirme görevini yerine getirebilen medyanın varlığı, demokratik ve şeffaf toplumun olmazsa olmaz koşuludur.” diyen Canbey, “Ülkemiz, iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeye uyum sağlayan yazılı ve görsel basın, sosyal medya ve internet gazeteciliği alanlarında dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu aşamada sağlıklı bir kamuoyunun varlığı için medya çalışanlarımızın tarafsız ve doğru bilgilendirme hususlarındaki hassasiyetleri ve meslek ahlakını gözeten çalışmaları daha da önem kazanmaktadır.“ ifadelerini kullandı.
Milletvekili Canbey; “Ülkemiz, 15 Temmuz, 28 Şubat, 12 Eylül gibi demokrasimizin kesintiye uğradığı ve gelişme yolunda önüne engeller çıkarılan dönemlerden geçmiştir. Basınımızın ve tüm toplumumuzun, bu sürecin olumsuz etkilerinden kurtulması uzun zaman almıştır.
Medyamızın, yaşanan olumsuzluklardan çıkardıkları dersler ışığında, toplumsal hassasiyetleri dikkate alarak, karanlık odakların amaçlarına ulaşmasına engel olacaklarına, millet iradesini hiçe sayan vesayetçi anlayışlara artık itibar etmeyeceklerine ve halkımızı doğru ve tarafsız bilgilendirme görevini layıkıyla yerine getireceğine inanıyorum.
Dünyanın çeşitli bölgelerinde gece gündüz demeden zor şartlar altında görevlerini yerine getirmekte olan, yalan ve dezenformasyona karşı hakikatin yanında yer alan tüm gazeteci meslektaşlarımın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, başarılar diliyorum. Vefat eden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir