Perşembe, Nisan 18, 2024
Gündem

Marmara’da Eğitime Özel İlgi

Haberi Paylaşmak İçin

Marmara’da Eğitime Özel İlgi

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, 2023-2024 eğitim öğretim yılında sürdürdüğü okul ve kurum ziyaretlerine Marmara’da devam etti.

Marmara programında; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Özcan Özen ve Mustafa Uras, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Kaya ile İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Betül Yıldız, Onur Aydın ve Mehmet Özdemir eşliğinde okul ziyaretleri gerçekleştiren İl Müdürü Ali Tatlı; ziyaretlerinde öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.
Saraylar Güner Yavuz Anaokulu, Recep Ahmet Mercan İlk ve Ortaokulu, Topağaç İlkokulu, Saraylar İlkokulu, Marmara Çok Programlı Anadolu Lisesi, Saraylar Anadolu İmam Hatip Lisesi, Saraylar İmam Hatip Ortaokulu ile Marmara Halk Eğitim Merkezini ziyaret eden Ali Tatlı; Marmara adasındaki tüm eğitim yuvalarında gönülleri kazandı. Okullarda incelemelerde bulunan ve sınıfları gezerek öğrencilerin ders etkinliklerine katılan Tatlı, öğretmenler odasında meslektaşlarıyla da bir araya geldi. Samimi bir sohbet havasında geçen buluşmalarda, yeni eğitim öğretim yılının başarılı ve hayırlı olması temennisinde bulunarak eğitim öğretime dair istek, görüş ve önerileri öğretmenlerden dinledi.

Marmara Çok Programlı Anadolu Lisesinde okulun bölümlerini gezen Ali Tatlı, taşımalı eğitim kapsamında okul yemekhanesinde yemek yiyen öğrencilere eşlik ederek onlarla sohbet etti.
İl Müdürü Ali Tatlı’nın bir sonraki durağı, Marmara Halk Eğitim Merkezi oldu. Halk Eğitim Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulunan Tatlı, kurs faaliyetleri ve yapılan çalışmalarla ilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semra Yücel’den bilgi aldı.

Topağaç İlkokulu ve Saraylar İlkokulunda Ali Tatlı’yı okul bahçesinde minikler heyecanla karşıladı. Öğretmen ve öğrencilerle samimi ve sıcak bir sohbetin gerçekleştiği ziyarette yeni eğitim öğretim yılına dair beklentiler görüşüldü. Her kademeden okulların ziyaret edildiği program dahilinde; Güner Yavuz Anaokulunda miniklerin oyun etkinliklerine katılan Tatlı, oyunun çocuklara sağladığı kazanımların farkındalığıyla öğrencilerin oyun hamuru etkinliklerine katıldı. Bol gülümseme, bol etkinlik ve sohbetin olduğu okul ziyareti miniklerin Tatlı’yı uğurlaması ile sona erdi.

Akademik başarıyı artırmak adına yapılan çalışmaların yanında sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlere de okullarda yer verilmesinin önemini her fırsatta ifade eden Ali Tatlı, Saraylar İmam Hatip Ortaokulu okul bahçesinde, öğrencilerin spor etkinliklerine katıldı ve öğrencilerle birlikte voleybol oynadı.
Marmara Adası’ndaki okul ve kurumlarda eğitim süreçlerine dair planlamalar, projeler, çalışmalar ve eğitim öğretime dair okul, öğretmen ve öğrenci ihtiyaçlarının görüşüldüğü ziyaretler; yeni eğitim öğretim yılına dair sağlık ve başarı dolu temennilerle son buldu.

Okul ziyaretleri ile ilgili genel bir değerlendirme yapan Ali Tatlı, “Her kademeden okullarımızı ziyaret ederek Balıkesir eğitim ailemizin en önemli paydaşlarından öğretmenlerimiz ve geleceğimize yön vererek ışık tutacak olan öğrencilerimizle bir araya geliyor; onların taleplerini ve önerilerini dinliyoruz. Bizlere emanet edilen çocuklarımızı nitelikli bir eğitim ile geleceğe en iyi şekilde hazırlamak en kıymetli gayemizdir. Çocuklarımızın her açıdan gelişimine katkı sağlayan, sağlıklı bir şekilde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmelerine destek olan yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir