Perşembe, Haziran 20, 2024
ErdekManşetYerel

LİMANDA 7. DİP TEMİZLİĞİ

Haberi Paylaşmak İçin

LİMANDA 7. DİP TEMİZLİĞİ

Çay bahçeleri önündeki limanda denize atılan atıkları kıyıya çıkaran dalgıçlar, her yıl gerçekleştirilen dip temizliği yaptı.

Erdek Belediyesi, Bandırma Rotary Kulübü ve Erdek Spor Dalış Kulübü iş birliğiyle bu yıl yedincisi düzenlenen Erdek limanı deniz temizliği gerçekleştirildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da suyun dibinden; Cam şişe, metal içecek kutuları, araba lastiği, balıkçı ağları, sandalyeler ve benzeri materyeller dipten çıkarıldı.

DENİZDEKİ KİRLİLİK ARTIYOR
Erdek Belediyesi’nden etkinlik sonrasında yapılan açıklamada; “Belediyemiz, Bandırma Rotary Kulübü ve Erdek Spor Dalış Kulübü tarafından ilçemiz limanında çevreyi koruma bilincini yaymak amacı ile gönüllü katılımlı su altı temizliği etkinliği gerçekleştirildi. Her sene bu dönemlerde dalgıçlarımız ile birlikte deniz dip temizliği etkinliği gerçekleştirilmektedir. Fakat kirlilik her sene artmaktadır. Aldığımız her nefesten birini denizlerimizden sağladığımızı unutmayalım. Kirlilik bu oranda artmaya devam ederse denizlerimizde deniz canlılarından çok, plastikler ve çöpler olacak. Yaşanabilir bir dünya için denizlerimizi temiz tutalım” denildi. (haber merkezi)

 


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir