Perşembe, Mayıs 30, 2024
Siyaset

Canbey: ‘Türkiye Yüzyılı, Gençlerin Yüzyılı Olacaktır!’

Haberi Paylaşmak İçin

Canbey: ‘Türkiye Yüzyılı, Gençlerin Yüzyılı Olacaktır!’

-Gençlerle Közde Mısır…. Gençler Bizim Umudumuz…
-Milletvekili Mustafa Canbey Kepsut’ta Gençlerle Bir Araya Geldi.
-Milletvekili Mustafa Canbey, Közde Mısır Pişirip, Gençlere İkram Etti.

Gençlerin en üst düzeyde yetişmeleri ve uluslararası düzeyde başarılı bireyler olmaları için mücadele ettiklerinden bahseden Dr. Mustafa Canbey; “Gençlerimiz ile Türkiye Yüzyılı’nı gıpta edilecek bir istikbale dönüştüreceğiz. Türkiye Yüzyılı, gençlerin yüzyılı olacaktır!” dedi.
AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Dr. Mustafa Canbey, Kepsut ilçesinde gençlerle bir araya geldi, közde mısır eşliğinde onlarla sohbet etti.

“İNANCIMIZLA, KUTSAL DEĞERLERİMİZLE SAVAŞTILAR”
Gençlerin gözlerindeki umut ışığı ve heyecanlarını görmenin kendisini mutlu ettiğini belirten Milletvekili Mustafa Canbey, “Öncelikle böylesi heyecanlı bir gençliği karşımda görüyor olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bizler gençlik dönemlerimizde çok zorluklara göğüs gerdik. Başörtülü kızlarımız üniversite kapılarında aşağılanıp horlanarak ya bekletildi ya da geri döndürüldü. İkna odaları kurup itibarsızlaştırma politikaları izlendi. İnancımızla, kutsal değerlerimizle açık açık savaştılar. Biz o günlerin en canlı şahitleriyiz. Bizler azim ve kararlılıkla o günlerde mücadeleden asla vazgeçmedik” dedi.

“BU ÖZGÜRLÜKLER KOLAY KAZANILMADI”
İnanç alanındaki özgürlüklerin sabır ve kararlı mücadelenin kazanımı olduğuna işaret eden AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey; “Bugünlerin inşasını işte o günlerde verilen mücadelelere borçlu olduğumuzu unutmamak gerekiyor. Bugün, bu zorbalıkları arkada bırakıp, özgürlüklere ulaştıysak şüphesiz verilen mücadelelerin bir ürünü olarak değerlendirmeliyiz.
Bugünlere kolay gelmedik. Nice badireler atlattık. Zor tünellerden geçtik. Her türlü saldırılara göğüs gerdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çok şükür bugün müreffeh bir geleceğe, Türkiye Yüzyılı’na doğru emin adımlarla ilerliyoruz.” diye konuştu.

“GENÇLER; SİZLERE GÜVENİYORUZ”
Türkiye’nin kazanımlarını bir sonraki nesillere daha da güzelleştirerek bırakmanın vatanseverliğin gereği olduğunu vurgulayan Milletvekili Mustafa Canbey; “Ecdadımızdan bizlere miras bırakılan bu toprakları, kazanılan özgürlükleri, güçlü Türkiye’yi sizlere alnımızın akıyla miras bırakmanın derdindeyiz.
İnşallah gün gelecek sizler de tıpkı bizim sizlere bıraktığımız gibi daha da çıtayı yukarılara taşıyacak, gelecek nesillerinize bu emaneti teslim edeceksiniz. Gençler, asla ümitsizliğe düşmeyin. Biz sizlere güveniyoruz.
Ecdadımız nasıl ki şehit kanlarıyla sulanmış bu mübarek toprakları bizlere emanet ettiyse, sizler de Türkiye Yüzyılı’nı gıpta edilecek bir istikbale dönüştüreceksiniz. Türkiye Yüzyılı, gençlerin yüzyılı olacaktır!” dedi.
Milletvekili Dr. Mustafa Canbey’in gençlerle buluşmasına Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal ve Kepsut İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sertaç Ata eşlik etti.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir