Çarşamba, Mayıs 22, 2024
ErdekManşet

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET AKIN ERDEK’TEYDİ

Haberi Paylaşmak İçin

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET AKIN ERDEK’TEYDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın ve CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Erdek’te CHP ilçe teşkilatı ve ardından Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık ile Belediye Meclis üyelerini ziyaret etti.

Geçtiğimiz Pazartesi günü saat 18.30’da ilçemize gelen Akın, Erdek’te vatandaşlarla biraraya gelerek teşekkür etti.

’YAPILAN TÜM İŞLERİMİZİ HERKES GÖRECEK’
Erdek ziyaretinde çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Ahmet Akın: “Büyükşehir Belediye Meclisimizi yapacağız ve Balıkesir’imizi yepyeni bir yönetimle, herkesi kucaklayan bir anlayışla, hakkını yemeyen, hakkını iade eden bir anlayışla yöneteceğiz. Açık, şeffaf bir yönetimle yapılan tüm işlerimizi herkes görecek. Ben daha neyi devraldığımızı açıklamadım. Asla enkaz siyaseti yapmayacağız, işimize bakacağız. Allah’ımızdan aldığımız güçle, milletimizden güç ve sevgiyle bütün verdiğimiz sözlerin altından kalkacağız. Rakamları açıkladığım zaman siz de göreceksiniz. İlk meclisimizi yapmamızın ardından vatandaşlarımıza neyi teslim aldığımızı açıklayacağız” dedi.

’EVLATLARIMIZIN HAKKINI YEMEYECEĞİZ,
YEDİRMEYECEĞİZ’
Doğmamış evlatların hakkının yenmeyeceğini, yedirilmeyeceğni vurgulayan Başkan Ahmet Akın, “Yapılan tüm işleri, maliyetleriyle beraber vatandaşlarımızla paylaşacağız. Balıkesir, 20 ilçesiyle Atatürk kentidir, cumhuriyet kentidir. Her köşesinde Kuvayı Milliye’nin izleri vardır. Balıkesir’imiz tüm ilçeleriyle; milliyetçidir, demokrattır, cumhuriyetçidir ve Atatürkçü’dür” ifadelerini kullandı.

“AYRIM YOK, HERKES KAZANACAK”
Bayram sonrasında da ilçe ziyaretlerine devam edeceğini söyleyen Başkan Ahmet Akın: “74 yıl sonra tarih yazdınız, helal olsun. Oluşturduğumuz Kuvayı Milliye İttifakı’nı devam ettireceğiz. Bütün vatandaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde, kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden, ‘önce insan’ diyen anlayışla sosyal demokrat bir belediyecilik nasıl olur tüm Türkiye’ye göstereceğiz. Birlik, beraberlik içerisinde Balıkesir’i, kalkındıracağız. 20 ilçe belediyemizde ayrım yapmayacağız. Kepsut da Dursunbey de Bigadiç de Havran da kazanacak. Ayrım olmayacak çünkü ayrımcılık bizim kitabımızda yok. Bizde; birleştirme var, beraberlik var, sevgi var, insanlık var. Bunu bütün memleketimize göstereceğiz” diye konuştu.
Erdek ziyaretine Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, CHP Parti Meclisi üyesi Mehmet Tüm ve Bandırma CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak da katıldı. (haber/foto: M.Issızlar-İ.Şahin)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir