Çarşamba, Mayıs 22, 2024
ErdekManşetYerel

‘ZEYTİN KAHİNİ’ YİNE BİLDİ

Haberi Paylaşmak İçin

‘ZEYTİN KAHİNİ’ YİNE BİLDİ

“Zeytin Kahini” diye adlandırdığımız gazetemiz yazarı Tahir Özgür Taner son tahmininde yine bildi.

Daha önce Marmarabirlik’in açıklayacağı başfiyatı 10 ay öncesinden, gerekçelerini sunarak tam rakamıyla bilen ve bunu makaleyle yayınlayan yazarımız Ziraat Mühendisi Tahir Özgür Taner, bunun artacağını beyan etmiş ve o söylemi de gerçekleşmişti.

Hasat zamanı söylemleriyle 2023 yılı yaz aylarındaki zeytin yağ rakamlarını tutturan yazarımız. Bu seferde Temmuz sonu yazdığı ve Ağustos başında (3 ay öncesinde) yayınlanan “Zeytin Yağında İhracat Yasağı” başlıklı makalesinde, zeytinyağının 1 Kasım’a kadar olan ihracat yasağının uzatılacağı ve gerekirse ek vergilerin bile konulabileceğini beyan ederek yine doğru bir tahminde bulundu.

Tahminlerindeki başarının yüksekliğiyle adeta Zeytinin “Baba Vanga”sı olan yazarımız bu durumu; “Ülkemizde çok çok iyi ve başarılı Ziraat Mühendisleri var, ancak görülemiyor ve duyulamıyor. Benim de en büyük şansım Erdek Doğuş gazetesi. Eğer Erdek Doğuş ailesi olmasaydı, kahvehanede dolar tahmini yapan herhangi bir kişiden daha fazla itibar göremezdim. Başta, bana bu imkanı veren ve beni cesaretlendiren Erdek Doğuş Gazetesi’nin yöneticileri Nurettin ve Metin Issızlar’ın ve tüm Erdek Doğuş Ailesi’nin başarısıdır bu” şeklinde açıklama yaptı. Biz de yazarımız Ziraat Mühendisi Tahir Özgür Taner’e zeytinleilgili güzel haberler ve tahminlerinin devamını temenni ediyor, kendisine başarılar diliyoruz. (haber/foto: İ.Şahin-A.Halat)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir