Pazar, Haziran 16, 2024
ErdekManşetYerel

VEKİL SARI CUMHURİYET MEYDANI’NDAN SESLENDİ

Haberi Paylaşmak İçin

VEKİL SARI CUMHURİYET MEYDANI’NDAN SESLENDİ

CHP 28. dönem Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, dün ilçemize gelerek vatandaşlarımızın Erdek’te yaşadığı sorunları ve sıkıntıları yaptığı basın açıklamasıyla dile getirdi.

CHP Yönetim Kurulu ile birlikte saat 14.00’te Cumhuriyet Meydanı’na gelen Milletvekili Sarı, ilçemizdeki çeşmelerden alınan su numunelerini meydanda sergileyerek Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı Erdek Halkı’nın sorunlarını dinlemesi için meydana davet etti.

İskeledeki roro taşımacılığını, çevre yolunu ve çeşmelerden akan kirli suyu sert bir dille eleştiren Sarı: “Bizler yapılan işlere teşekkür ederken, insanların Erdek’te salgın hastalıklarla mücadele ettiğini üzülerek görüyoruz. Ve çözüm önerilerimizi sunuyoruz. Ama karşılığında iktidardan hiçbir cevap alamıyoruz. Erdek Halkı’nın tüm sorunlarını yakından takip ediyoruz. Siyaset üstü bir yaklaşımla getirdiğimiz insan odaklı çözüm önerilerini bir an önce hayata geçirin. Çeşmelerden alınan bu su numuneleri, Erdek’te toplum sağlığının tehlikede olduğunu gösteriyor” dedi. (haber/foto: A.Halat-İ.Şahin)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir