Cumartesi, Haziran 22, 2024
GündemManşetYerel

SERT LODOS TATİLCİLERİ AVŞA İSKELESİNDE BIRAKTI

Haberi Paylaşmak İçin

SERT LODOS TATİLCİLERİ AVŞA İSKELESİNDE BIRAKTI

Avşa Adası’nda tatili biten yolcular, lodos nedeniyle iskelede mahsur kaldı.

Dün öğle saatlerinde başlayan sert lodos Avşa’daki tatilcileri perişan etti. Avşa’daki binlerce tatilci gün boyunca ve akşam saatlerine kadar iskelede ellerinde valizlerle dönüş için bekledi. Tatili sona eren İstanbul ve Tekirdağ yolcuları adandan dönüş için iskeleye gittiğinde deniz otobüslerinin Avşa yolcu iskelesine yaklaşamadığı gördü.

TATİL DÖNÜŞÜ EZİYET OLDU
Tatili bitip otelinden ayrılan yolcular, ne otellerine dönebildi ne de deniz otobüslerine binebildi. Tatil dönüşü adeta işkenceye dönüşürken, binlerce yolcu saatlerce Avşa iskele meydanında dönüş için bekledi. İstanbul ve Tekirdağ’dan gelen deniz otobüsleri yolcularını adaya ulaştıramazken, iskeledeki çok sayıda yolcu; “Tatil dönüşü bizim için eziyete dönüştü. Eşyalarımızla otellerimizden ayrıldık. Kaldığımız otellere de dönemiyoruz. Saatlerdir burada bekliyoruz” dediler.

İSKELEDE HASAR VAR
Yine gün içinde iskeleye yanaşmak üzere gelen yolcu ve roro gemisi ise, yolcu ve araçlarını bırakmak için yanaştığı sırada denizdeki fırtına ve dalgaların etkisiyle iskelede kısmı kırılma ve çatlaklar oluştu. (habar/foto: A.Halat-İ.Şahin)

 


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir