Cumartesi, Haziran 22, 2024
GündemSiyaset

SARI: ‘DEVLETİN ŞEFKATLİ ELİ EDREMİTLİ MAĞDUR VATANDAŞLARIMIZA DEĞMELİ’

Haberi Paylaşmak İçin

SARI: ‘DEVLETİN ŞEFKATLİ ELİ EDREMİTLİ MAĞDUR VATANDAŞLARIMIZA DEĞMELİ’

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ SERKAN SARI ÇAĞRIDA BULUNDU:
CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Balıkesir Körfez Bölgesini etkileyen yoğun yağışlar nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlara Balıkesir Valiliği’nin ve yetkili bakanlıkların maddi yardım yapması konusunda çağrısında bulundu.

CHP’li Sarı, “Bölgede yaşayan vatandaşlarımız ev ve iş yerlerinde yaşanılan su baskınlarından dolayı ciddi maddi hasara maruz kalmış durumda. Devletin şefkatli ve sıcak elini bölgede yaşayan vatandaşlarımıza hissettirmesi gerekmektedir” dedi.
CHP’li Serkan Sarı şu açıklamada bulundu:
“Balıkesir Edremit Körfezi’nde geçtiğimiz hafta yoğun yağışlardan ötürü ciddi mağduriyetlerimiz vardı. Geçtiğimiz gün de valiliğimiz tarafından açıklanan rakamlardan anlaşılacağı üzere metrekareye 350 kilograma denk gelecek yoğun bir yağış altında vatandaşlarımız mağdur oldu. Birçok ev ve iş yeri su baskınına uğradı.

BALIKÇILARIMIZ EKMEK TEKNELERİNİ KAYBETTİ
“Balıkçılarımızın tekneleri fırtınanın etkisiyle beraber battı ya da karaya oturarak ciddi mağduriyetler yaşadı. Bugün ekmek tekneleri olan balıkçılarımız ne yazık ki mağdur durumda. Bölgede yaşayan vatandaşlarımız ev ve iş yerlerinde yaşanılan su baskınlarından dolayı ciddi maddi hasara maruz kalmış durumda. Valiliğimizin bu konuda gereken hasar tespitlerini acilen yaparak mağduriyetleri gidermek üzere devletin şefkatli ve sıcak elini bölgede yaşayan vatandaşlarımıza hissettirmesi gerekmektedir. Buradan çağrıda bulunuyoruz, yetkililere ve ilgili bakanlıklara, yaşadığımız ekonomik kriz ortamının da hassasiyeti göz önünde bulundurarak acilen çözüm üretilmesi için gerekli adımlar atmaya davet ediyoruz. Bölgede mağdur olan vatandaşlarımıza ve bu fırtınadan selden etkilenen hemşirelerine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

 


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir