Pazar, Haziran 16, 2024
Gündem

SAHTE ZEYTİNYAĞI VE BAL OPERASYONU

Haberi Paylaşmak İçin

SAHTE ZEYTİNYAĞI VE BAL OPERASYONU

Balıkesir’de İl Jandarma, Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyonunda 20 bin 549 litre sahte zeytin yağı, 7 bin 772 kilogram sahte bal ele geçirildi.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kişilerin sağlığını ve hayatını tehlikeye sokacak şekilde gıda maddesi üretimi ve satışına yönelik çalışmalarda iki şüphelinin Altıeylül ilçesinde, zeytin yağı aroması ve gıda boyası kullanarak sahte zeytinyağı üretimi yapıp piyasada ve semt pazarlarında satışını sağlayarak haksız kazanç elde ettiğini belirledi.
Jandarma ekipleri, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri ile iki şüpheliye ait 4 araç ve 3 adreste ortak operasyon yaptı.

SAHTE ÜRÜNLER ARASINDA SABUN DA ARI SÜTÜ DE TAHİN DE PEKMEZ DE VAR
Operasyonda (20.549) litre sahte zeytin yağı, (2.500) kilogram sahte zeytin yağı sabunu, (7.772) kilogram sahte bal (3129) kilogram sahte pekmez, (1.200) adet sahte arı sütü, (100) kilogram sahte tahin, (3.500) adet sahte etiket, bir adet bal ısıtma makinesi ve sahte ürünleri piyasaya sürmek için kullanılan (32.061) adet boş teneke, plastik bidon ve şişe ele geçirildi. Olaya karışan ve baba oğul oldukları öğrenilen iki şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin ürettikleri sahte zeytinyağlarının 5 litresini semt pazarlarında 450 liradan sattıkları bildirildi.
Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması ile suçların azaltılması, önlenmesi ve suçluların yakalanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edildiği duyuruldu.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir