Çarşamba, Haziran 12, 2024
ErdekManşetYerel

KYZİKOS’TA ETUGDER’E AÇILIŞ ve TANITIM

Haberi Paylaşmak İçin

KYZİKOS’TA ETUGDER’E AÇILIŞ ve TANITIM

Erdek Turizmi Geliştirme ve Dayanışma Derneği (ETUGDER)’in Açılış ve Tanıtım Töreni 1 Eylül Cuma günü yapıldı.

Kyzikos Antik Kenti kazı evinde gerçekleşen törene, Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Özdemir, il ve ilçe protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve basın mensupları katılırken, Üniversite Genel Sekreteri Cihangir Boz, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Zekai Mete ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Serap Palaz da hazır bulundu.

AMAÇ ERDEK TURİZMİNİ GELİŞTİRİP ÇEŞİTLENDİRMEK
Erdek turizmini geliştirmek ve çeşitlendirmek amacıyla kurulan Derneğin açılış töreninde ilk olarak; Yönetim Kurulu Başkalığını üstlenen Üniversite’nin Erdek Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Zahid Ecevit’in açılış konuşması gerçekleştirildi. Ardından etkinlik, Derneğin diğer üyeleri Erdek Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Aytaç Toptaş, Sağlık Turizmi İşletmeciliği Programı akademisyenlerinden Dr.Öğretim Üyesi Füsun Esenkal ve Kyzikos Antik Kenti Kazı Başkanı ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi akademisyenlerinden Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Tercanlıoğlu’nun sunumlarıyla devam etti.

KAZI ALANINDA GEZİ ve İNCELEME
Üniversite Rektörü Prof.Dr. Süleyman Özdemir ve Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy’un günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından son bulan törenin devamında, tüm katılımcılar Kyzikos Antik Kenti Kazı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Tercanlıoğlu’nun refakatinde kazı alanında incelemelerde bulundu. (haber/foto: M.Issızlar-İ.Şahin)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir