Cumartesi, Haziran 22, 2024
GündemManşet

KESİN KORUNACAK HASSAS ALAN İLAN EDİLDİ

Haberi Paylaşmak İçin

KESİN KORUNACAK HASSAS ALAN İLAN EDİLDİ

Marmara Adası merkez ve Saraylar Mahallesinde bulunan doğal sit alanlarının koruma statüleri yeniden değerlendirilerek, “Kesin Korunacak Hassas Alan” olarak tescil ve ilan edildi.

Resmi Gazete’nin 29 Temmuz tarihli yayımlanan sayısında Marmara Adası merkez ve Saraylar Mahallesinde bulunan doğal sit alanlarının koruma statüleri yeniden değerlendirilerek, “Kesin Korunacak Hassas Alan” olarak tescil ve ilan edildi. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararlarının 7414 ve 7415 nolu maddelerinde;

MARMARA İLÇE MERKEZİNDE
“Balıkesir İli, Marmara İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Marmara Adası Merkez Mevkii Doğal Sit Alanının Koruma Statüsünün Yeniden Değerlendirilmesi Sonucunda Gösterilen Alanların Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 7414)”

SARAYLAR MAHALLESİNDE
“Balıkesir İli, Marmara İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Marmara Adası-Saraylar Mevkii Doğal Sit Alanının Koruma Statüsünün Yeniden Değerlendirilmesi Sonucunda Gösterilen Alanın Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 7415)” denildi. (haber/foto: İ.Şahin-A.Halat)

 


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir