Cuma, Temmuz 12, 2024
ErdekManşetYerel

KAYMAKAM ATASOY KONFERANSTA KAYMAKAMLIK MESLEĞİNİ ANLATTI

Haberi Paylaşmak İçin

KAYMAKAM ATASOY KONFERANSTA KAYMAKAMLIK MESLEĞİNİ ANLATTI

Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Kariyer Topluluğu’nun “Kaymakamlık Mesleği” konulu konferansına konuşmacı olarak katıldı.

Konferanstaki konuşmasında ilk olarak kaymakamlık mesleğine dair önemli bilgiler veren Atasoy, kaymakamlık mesleğinin görev ve sorumluluklarından, bir kaymakamın yapması gerekenlerden detaylıca bahsetti. Kaymakam olarak görevde olduğu 21 yıllık süre boyunca yapmış olduğu çalışmalara da değinen Atasoy; “Kaymakam bir rehberdir. İyi bir kaymakam halka yatkın olmalıdır” dedi.

Konuşmasının devamında öğrencilere motivasyonun ve iyimser düşünmenin önemine vurgu yapan Atasoy; “Motivasyonunuzu ve iyimserliğinizi her daim korumanız gerekiyor. Ayrıca düzenli ve sistemli bir şekilde çalışmalısınız. Kendi eksiklerinizin üzerine gidin” ifadelerini kullandı. Böyle bir etkinliğe ilk defa katıldığını da belirten Atasoy, bu davetten son derece mutlu olduğunun altını çizdi. Etkinliğin en sonunda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Serap Palaz konferansa katılımlarından dolayı Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy’a çiçek takdim etti. (haber/foto: İbrahim Şahin)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir