Pazar, Haziran 16, 2024
Gündem

Jandarmadan Okul Çevrelerinde Denetim

Haberi Paylaşmak İçin

Jandarmadan Okul Çevrelerinde Denetim

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik ve Asayiş Timleri, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve öğrenci yurtlarının olduğu bölgede güvenlik uygulaması gerçekleştirdi.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik ve Asayiş Timleri tarafından; ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve öğrenci yurtlarının yakın çevrelerinde okulla ilişkisi bulunmayan şüpheli şahıslar ile bu yerlerin yakınında faaliyet gösteren umuma açık alanlarda çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik güvenlik önlemleri aldı.
Ayrıca servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetini en üst düzeyde tutmasını sağlayarak, yakalanma risk duygusunun arttırılması ile servis araçlarının karışabileceği trafik kazalarını önlemek ve kaza sonucunda meydana gelen can kayıplarını en aza indirmek maksadıyla; 11 Eylül 2023 tarihinde 07.30-18.00 saatleri arasında Huzur Güven Uygulamaları kapsamında “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ile Servis Araçlarının Denetimi” faaliyeti gerçekleştirdi.
Denetimler sonucunda; (182) okul çevresi, (399) umuma açık yer, (3.312) şahıs ve (308) araç kontrol edilip, çeşitli suçlardan aranan (3) kişi yakalandı.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir