Salı, Nisan 23, 2024
Gündem

Hırvatistan’dan Misafirlerimiz Var

Haberi Paylaşmak İçin

Hırvatistan’dan Misafirlerimiz Var

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; Hırvatistan’dan gelen 6 öğretmeni, Erasmus + projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan faaliyetleri görüşmek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğünde misafir etti.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Onur Aydın ve Ar-Ge birimi öğretmenleri ile Şehit Prof. Dr. İlhan Varank BİLSEM Okul Müdürü Turgut Kıvanç, İngilizce Öğretmeni Derya Akpınar, Altıeylül BİLSEM İngilizce Öğretmeni Hülya Baysal ve Hırvatistan proje ekibi öğretmenlerinin bulunduğu ziyarette; Hırvatistan’dan gelen öğretmen ve öğrenciler için planlanan grup hareketliliği, işbaşı izleme ve öğretmen görevlendirmesi faaliyetleri üzerinde duruldu.
2022-2023 eğitim öğretim yılında 15-19 Mayıs ve 21-25 Ağustos tarihlerinde; okul eğitimi alanında akredite olan Hırvatistan Velika Ludina’da bulunan Osnovna Skola Ludina adlı okulu, Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu kapsamında ziyaret eden öğrenci ve öğretmenler; grup hareketliliği, işbaşı izleme ve uzman daveti faaliyetlerini tamamladı.
Hırvatistan’dan gelerek faaliyetler gerçekleştirecek olan 6 öğretmen ve 13 öğrenci ise üstün yetenekli öğrencilerin eğitiminde BİLSEM uygulamalarını yerinde görmek üzere Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank BİLSEM ve Altıeylül BİLSEM’i ziyaret etti. Kültürel faaliyetlerin planlandığı program kapsamında; STEAM uygulamaları, yaratıcı teknolojiler, kâğıt yapımı, baskı ve ebru atölyeleri gibi etkinlikler de gerçekleştirilecek. /haber merkezi


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir