Çarşamba, Mayıs 22, 2024
GenelGündem

GMKA’DA YENİ GENEL SEKRETER ADIYAMAN

Haberi Paylaşmak İçin

GMKA’DA YENİ GENEL SEKRETER ADIYAMAN

Balıkesir ve Çanakkale’ye hizmet veren Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği’ne Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Adıyaman atandı.

Balıkesir ve Çanakkale illerinde bölgenin kalkınması için hazırlanan projelere hibe desteği vererek destek olan Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği’ne Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Adıyaman asaleten atandı.
Yeni görevine başlayan Genel Sekreter Onur Adıyaman’ın özgeçmişi şöyle:
1986 yılında Ankara’da doğan Onur Adıyaman ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı.
2004 yılında lisans eğitimine başladığı İzmir Ekonomi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden Matematik Bölümünde de çift anadal yaparak 2009 yılında birincilikle mezun oldu.
Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalında doktora eğitime devam etmekte olup tez aşamasındadır.
2009 yılında özel bir bankanın Teftiş Kurulunda müfettiş yardımcısı olarak çalışma hayatına başladı. 2010 yılında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı olarak görev aldı ve 2013 yılı itibariyle Planlama, Tanıtım ve Koordinasyon Birim Başkanı olarak atandı. Aynı dönemde Yatırım Destek Ofisleri Genel Koordinatörlüğü görevini ifa etti. 2016 yılından itibaren vekaleten yürüttüğü Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğine 2020 yılı Ocak ayında asaleten atandı. 2023 yılı Ağustos ayında Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na yine asaleten atanan Onur Adıyaman iyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. /Haber Merkezi

 


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir