Perşembe, Mayıs 30, 2024
Gündem

Gestaş Feribotu kullanacaklar dikkat.!

Haberi Paylaşmak İçin

Gestaş Feribotu kullanacaklar dikkat.!

Güney Marmara Adaları feribotlarını kullanacak olanlar dikkat.! Gestaş sonbaharını yaşıyor…

Gestaş Feribotları sonbahar tarifesine geçti. Bildiğiniz yazdan kalma tarifeler değişti. Yolculuk yapacaklar yeni tarifeleri mutlaka gözden geçirmeli ve ona göre hareket etmeli.
Özellikle Güney Marmara Hattını kullanacak olanlar yeni değişiklikler oldu. Erdek-Avşa-Marmara- Paşalimanı- Ekinlik ve Narlı-Marmara hatlarında seyahat edecek olan öğrenci ve 65 yaş üstü yolcular 16 Ekim 2023 tarihinden itibaren indirimli geçiş haklarından Gestcardlarıyla birlikte yararlanabilecek.
Öğrenci indirimi ise 25 yaş altındakiler için geçerli olacakken, Gestcard başvuruları tüm Gestaş gişelerinden yapabiliyor. Öğrenci belgesi (e devlet üzerinden) kimlik fotokopisi yeterli oluyor. 65 yaş üstü yolcular için ise kimlik belgesiyle başvuru yeterli oluyor.
Ayrıca 16 Ekim tarihi itibariyle öğrenci ve 65 yaş üstü yolcular için nakit bilet satışı yapılmayacak.
Öte yandan iskelelerde yoğunluk olması halinde saatsiz kalkışlar yine eskiden olduğu gibi devam edecek. Yoğunluk yoksa, sonbahar tarifleri geçerli olacak.
Avşa-Marmara-Erdek hattını kullanacak özellikle öğrenci ve 65 yaş üstü yolcular, yeni gelişmeleri mutlaka teyit edin; yoksa indirimden faydalanamayacaksınız. 16 Ekim itibarıyla değişiklikler var.
Narlı-Marmara hattında da 16 Ekim tarihinde öğrenci ve 65 yaş üstü yolcular için değişiklikler var.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir