Cumartesi, Haziran 22, 2024
ErdekManşetYerel

ERDEK’TE BASKETBOL ŞÖLENİ

Haberi Paylaşmak İçin

ERDEK’TE BASKETBOL ŞÖLENİ

Kurum amirlerinin katıldığı Erdek Veteran Basketbol takımı ve Bandırma Veteran Basketbol takımı arasında basketbol maçı oynandı.

Erdek Kaymakamlığı’nın desteği ile; Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Erdek Atletik NYZ Spor Kulübü iş birliği ile 2 ay önce organize edilen haftanın belirli günlerinde düzenli olarak basketbol maçları yapılıyordu. Her hafta yapılan bu maçlara Erdek’teki hemen hemen bütün kurumlardan katılım sağlanıyor ve Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy da bu maçlarda yer alıp sporunu yapıyordu.
Kurumlar arası bağlılığın güçlendirilmesi, kamu çalışanlarının iş stresini hafifletmesi ve sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmaz olan spor yapmanın hedeflendiği basketbol maçları giderek daha eğlenceli ve bilinçli bir hal almaya başladı.
Maçlara her hafta yoğun katılım gösteren çalışanlar artık daha bilinçli ve profesyonel katılım sağlıyorlardı. Erdek halkından da maçları izlemeye gelen çok sayıda taraftar grubuyla da kamu kurumları ile halk bütünleşmiş oluyordu.
Bu güzel etkinliği daha da yaymak isteyen Erdek Atletik NYZ Spor Kulübü ve Gençlik Spor Müdürlüğü, Kaymakamlık makamının da desteği ile ilçe dışında bulunan diğer Veteran Basketbol takımları ile maç programı yapmaya karar verdiler. Ve ilk maç 08.12.2023 tarihinde Erdek Kapalı Spor Salonunda Erdek Veteran Basketbol takımı ve Bandırma Veteran Basketbol takımı arasında oynandı. Çok çekişmeli ve keyifli geçen bu karşılaşmayı Erdek Veteran Basketbol takımı 75-64’lük skorla kazandı. Bu karşılaşmanın rövanşını 15 Aralık 2023 tarihinde Bandırma’da yapacak olan iki takım bundan sonrası için de sık sık maç yapacak. Erdek Veteran Basketbol takımı sadece Bandırma takımıyla değil, zaman içinde başta Balıkesir ilçelerinin tamamı ve merkez olmak üzere, çevre illerde (Çanakkale-Bursa) bulunan Veteran Basketbol Takımları ile de basket maçları planlamanın hazırlığını yapıyor. (haber/foto: Adem Halat)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir