Cumartesi, Haziran 22, 2024
ErdekManşetYerel

Erdekspor Stad ve Sosyal Tesislerine Büyükşehir Belediyesi El Koydu

Haberi Paylaşmak İçin

Erdekspor Stad ve Sosyal Tesislerine Büyükşehir Belediyesi El Koydu

ERDEKSPOR STAD VE SOSYAL TESİSLERİNİN BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE DEVRİ TEPKİYLE KARŞILANDI.

Erdek Belediyesi’ne ait olan Erdekspor stad ve sosyal tesisleri’nin üst işletim hakkı Gençlik ve Spor Balıkesir İl Müdürlüğünden yeri talep eden Balıkesir Büyükşehir Belediyesine devredildi.
Seçilmiş Başkan Hüseyin Sarı’dan sonra Belediye Meclisince Belediye Başkanlığı görevine getirilen Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık’ın devir sözleşmesine öncelikle imza attığı ancak daha sonraki süreçte itiraz ederek durumu yargıya taşıdığı öğrenilirken tesislerde eğitim gören çeşitli yaş gruplarından 300 öğrencinin spor faaliyetlerine son verilmesi üzerine Erdek kamuoyunca gelişmelere sert eleştirilerde bulunuluyor.

1973 yılında kurulan ve halen Balıkesir 1.Amatör kümede mücadele eden ve yeniden 3.Lige dönüş sürecinde sezona iddialı hazırlanan Erdekspor’da antrenör Ercan Batı’nın ve yardımcılarının görevine de son verildiği öğrenilirken Erdekspor altyapısında Antrenör Ercan Batı ve yardımcılarının çeşitli yaş guruplarındaki çocuklara bedelsiz kurs ve sosyal etkinliklerle destek verdiği çocukların ortada kaldığı ve son gelişmelerden sonra Erdekspor takımının antrenman yapacak saha ve alet ve ekipman bulamadığı ileri sürüldü. /Süleyman Takunyacıoğlu


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir