Pazar, Haziran 16, 2024
ErdekManşetYerel

ERDEKSPOR KULÜBÜ BAŞKANI BAYRAKTAR’DAN AÇIKLAMA

Haberi Paylaşmak İçin

ERDEKSPOR KULÜBÜ BAŞKANI BAYRAKTAR’DAN AÇIKLAMA

Erdekspor Kulübü Başkanı Şadi Bayraktar, başlayacak futbol sezonu öncesi basına açıklamalarda bulundu.

Erdekspor Kulübü Başkanı Şadi Bayraktar yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Erdekspor’un hem büyük hem küçük takımıyla karşınızdayız. Bu basın açıklamasının sebebi ortada dolaşan bilgi kirliliğidir. Yetkili yetkisiz kişilerle yapılan röportajlardan çok yanlış haberler yayılıyor. Bunlara cevap vermek istedim. Erdekspor 1973 yılında Mustafa Sarı, Erdek’in iki güzide takımını birleştirerek Erdekspor’u yarattı. Erdekspor futbol branşında çok etkili oldu. Balıkesir vilayetinde ve bölgesel liglerde çok iddialı maçlar yaptı. Ben 1977 senesinde Erdek’e yönetici olarak girdim. 1983-1984 sezonunda Erdekspor profesyonel lige çıkınca Mustafa Sarı başkanlığı bıraktı, ben Erdekspor’un başkanı oldum. O esnada stadının şeklinin değişmesi, dubaların yapılması Erdek Belediyesi’nin vasıtasıyla belediye başkan yardımcılığı dönemimde bu yatırımları yaptık. Sahamıza, Mehmet Aslan ve Hüseyin Sarı’nın başkanlıkları döneminde türlü yatırımlar yapıldı ve bu hale getirildi.
Aşağıdaki yatakhanelerimizi de Mustafa Sarı zamanında eski bir askeri belediye başkanının vasıtasıyla başlayan inşaat benim zamanımda bitti. Benim başkanlığım döneminde futbolcularımız orayı otel olarak kullanıyorlardı. Fakat bazı mali sebeplerden dolayı kulüp binası satıldı. Bu bayağı büyük bir yanlıştı ama oldu”

“ERDEKSPOR STADI BOŞALTMADI”
Yetkili ve yetkisiz, etkili ve etkisiz kişilerle yapılan röportajlarda Erdekspor’un Erdek stadını boşalttığı konusunda bazı haberler yayıldı. Öyle bir şey yok. Erdekspor üst katı boşaltarak alt kata yerleşti. Ayrıca hiçbir kulüpte olmadığı gibi stadın içindeki otelimiz boşaltıldı ama bir apartta sporcularımız kalmakta yemek de Bandırma’da bir yemek şirketi tarafından hazırlanıp getirilmektedir. Bu konularda Erdek Belediyesi ve Belediye Başkanı Burhan Karışık bize çok yardımcı oluyor. Stat, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne geçince biz üst katı ve spor salonumuzu boşalttık. Spor Müdürlüğü, yeşil sahanın bakımı için Erdekspor’un ve belediyenin yardımcı olmasını istedi ve şu anda biz bakıyor ve yardım ediyoruz ama onların da teknik olarak katkıları olacakmış. Stadımızın bina kısmında yapılacak olan tadilatları Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yapacak diye duyduk ama şu ana kadar bir gelişme olmadı. Eğer olmazsa onları İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ya da Erdek Belediyesi tamir ettirir.”

ERDEKSPOR’UN 50. YILI GEÇEN SEZONDU
“Yine yetkisiz ve etkisiz kişilerle yapılan röportajlarda söylenen bir diğer mesele 50. yıl. Erdekspor 50. yılı 2022-2023 sezonunda kutladık. Şimdi 2023-2024 sezonu. Sağ olsunlar yeniden 50. yılı kutluyorlar. İki sefer kutlanması da gayet güzel, memnunuz. Ama kimse bizimle röportaj yapmadı. Erdekspor’la alakası olmayan kişilerle röportaj yapıldı.”

ERDEKSPOR’UN MALİ DURUMU
“Erdekspor mali durumu konusunda, Erdekspor hiçbir geliri olmayan amatör bir kulüp. Fakat belediyenin yardımlarıyla ve ayrıca sponsor olan iş adamlarımız var. Biz geçen sene otopark çalıştırdık. Erdek Belediyesi’nin bize verdiği otoparkı çalıştırdık. Fakat tam sezon ortasında eski bir başkan tarafından yapılan şikayetler sonunda otopark elimizden alındı. Ama geçen seneki transferler otoparktan alınan gelirlerle yapıldı. Sonra Erdek Belediyesi’nin yardımlarıyla devam etti. Aynı zamanda iş adamlarından gelen yardımlarla geçen seneyi geçirmiştik. Bu sene de tamamen belediye ve sponsorlara dayalı olarak devam ediyoruz. Başta Abdullah Sarbay olmak üzere çok sayıda iş adamı forma ve malzeme desteğinde bulunuyor. Apart ve yemekleri Erdek Belediyesi karşılıyor. Yoksa Erdekspor’un bunları karşılayacak hali yok”

SPORCU YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYORUZ
“Bir de Erdekspor’un futbolcu yetiştirmediği konusunda bazı laflar duyduk. Erdekspor en küçük takımdan en büyük takıma kadar burada ve hiçbir devirde olmadığı kadar Erdeklilerden kurulu bir takım. Hangi takımın 3 hocası da aynı takımdan yetişmiş olabilir? Biz de 3 hoca da Erdekspor’dan yetişme. Ayrıca 4 kişi hariç onlar da üniversite öğrencisi ve adadan gelen bir arkadaş dışında geri kalanların hepsi Erdekspor genç takımlarından yetişme. Tamamen bizim yetiştirdiğimiz kişiler. Sağ olsunlar 3-4 senedir bizde oynayan genç çocuklar şimdi A takımında kadromuzu oluşturuyorlar ve biz onları sahiden de Erdeksporlu kabul ediyoruz çünkü genç takımdan buraya kadar yükseldiler. Çoğu da Erdekli bu arkadaşların. Yaz okulunda 150 çocuk vardı tabi okullar açılınca çoğu gitti. Bu gençlerle de U-12 ligine katılacağız. Ayrıca U-15 ve U-18 ligine katılıyoruz. U-18 takımının yarısından çoğu A takımında oynuyor. Böyle gayet güzel bir yetiştirme durumumuz var. Hocalarımız da Erdekspor da oynamış Muhsin Özkahraman ve Ercan Çakır. Ercan Çakır halen oyuncu ve hoca olarak çalışıyor. Hüseyin kardeşimiz de Erdekspor’un yetiştirdiği oyuncu o da genç takımlarımızı çalıştırıyor. Kaleci antrenörümüz de Erdekli. Yani böyle yerli ve milli bir takımız”

STADIN DEVRİ KONUSU
Stadın devri meselesi ile ilgili soruları yanıtlayan Bayraktar, “Burhan Başkan bu meseleyle ilgili yaptığı toplantıda anlattı. Stadın İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne devri 2023 yılı başında Erdek Belediyesi’nin sözleşmesi bitti. Lig bitsin diye bekledik. Lig bittikten sonra otomatik olarak onlara geçti. İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne geçmesi gayet normal. Diğer bütün şehirlerde İl Gençlik ve Spor Müdürlükleri sahayı işletiyor. Orada bir hata vardı. Bu işletmeyi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne vermeye kalktılar. Fakat sonradan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yapılan yanlıştan döndü. Ama büyükşehirin tadilat konusunda yardımcı olacağını duyuyorum. Yoksa İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün yapacak olduğunu hissetmedim. Erdek Belediyesi tadilat için de halen yardım ediyor” dedi. (haber/foto: İ.Şahin-O.Bölükbaşı)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir