Cumartesi, Haziran 22, 2024
ErdekManşet

EĞİTİM ve KÜLTÜR MERKEZİ’NE TEMEL ATMA TÖRENİ

Haberi Paylaşmak İçin

EĞİTİM ve KÜLTÜR MERKEZİ’NE TEMEL ATMA TÖRENİ

Erdek’te yapımına başlanan Mürüfe Çağlayan Eğitim ve Kültür Merkezi’nin temel atma töreni yapıldı.

2014 yılında Atatürk Mahallesi’nde bulunan hamamın yıkılmasının ardından aynı yere yapımına başlanan Mürüfe Çağlayan Eğitim ve Kültür Merkezi ile belediye ek hizmet binasının temel töreni Pençe Kilit Operasyonunda şehit düşen 12 askerimiz sebebiyle geçtiğimiz Cuma günü saat 15.30’a ertelenmişti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende, ilk olarak söz alan Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık: “2014 yılında yıkılan hamamın yerine kültür merkezi yapmayı planlıyorduk. Geçtiğimiz Ağustos ayında Hasan Bey’le muhabbet ediyorken hamamın yerine kültür ve eğitim merkezi yapmayı düşündüğümü anlattım. O da kültür merkezini Erdek Belediyesi’ne bağış olarak yapmak istediğini belirtti. Kısa sürede protokol yaptık, inşaat firmalarıyla anlaştık. Mart ayının sonuna kadar kaba inşaatı, Haziran ayının sonuna kadar iç inşaatı bitirme şartıyla anlaştık. Bize bu desteği sağlayan ve bu inşaatın yapımını üstlenen Hasan Çağlayan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ardından konuşan CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı ise: “Değerli iş insanlarının bu tarz yatırımları hepimiz için çok kıymetli. Zorlu bir sürecin, yerel seçimlerin arifesindeyiz. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ahmet Akın’ın startını verdik. Biz buradan eksiksiz oy istiyoruz. Size en yakın Ahmet Akın. Ahmet Akın’ı Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağız ve yıllardır Erdek’i unutanlara, son düzlükte aklına gelip de seçim telaşına düşenlere sandıkta cevabı vereceğiz. Artık Erdek yeni bir dünyaya gözünü açacak ve gelişen Balıkesir’in, 10 numara kentin 10 numara ilçesi olacak” dedi.
Daha sonra sözü alan CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı: “Çağdaş ve gelişmiş toplumların vazgeçemediği tek şeyin eğitim ve kültür olduğunu hepimiz biliyoruz. Eğitim ve kültür konusunda hizmet verecek böyle bir tesisin yapılmasına ön ayak olan Belediye Başkanı Burhan Karışık’a ve Hasan Bey’e çok teşekkür ediyorum. Yoğun bir dönemin başlangıcındayız. Büyükşehir Belediye Başkanımızın startını verdik. 2019’da yarım kalan hikayenin mutlu sonunun başlangıcındayız. Erdek’i %50-%60’la almak yetmiyor, Erdek’i %80’le almak gerekiyor ki büyükşehiri çok rahatlıkla alabilelim” dedi.
Son olarak konuşan CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ahmet Akın ise: “Balıkesir’de yepyeni bir tarih yazacağız. Burada o kadar çok eksik var ki buraya ne lazım biliyor musunuz? Size en yakın, Ahmet Akın lazım buraya. Hizmete ihtiyacımız var, yeni bir anlayışa ihtiyacımız var, yeni bir vizyona ihtiyacımız var ve yeni bir yönetime ihtiyacımız var. Erdek’te bulunan 26 bin 200 seçmenimizin oyunun tamamına talibim Allah’ın izniyle. Erdek eskiden turizmin merkeziydi. O hikayeyi tekrar yazacağız. Erdek Belediye Başkanımızla Erdek’i eski günlerinden çok daha güzel bir günlere getireceğiz. Büyükşehir Belediyemizi israftan kurtarırsak, her şey şeffaf olursa o zaman bu milletin parası, bu millete hizmet etmeye yeter de artar bile. Hesap veren, şeffaf olan, kimseyi ayırmayan, herkesi kucaklayan bir belediyeciliğe hazır mısınız?” dedi.
Konuşmaların ardından dualar edildi. Dua bitiminden sonra protokol üyelerinin butonlara basmasıyla temel atılmaya başlandı.
Törene, CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ahmet Akın, CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve dernek temsilcileri ile kalabalık bir vatandaş grubu katıldı. (haber/foto: İbrahim Şahin)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir