Çarşamba, Mayıs 22, 2024
ErdekManşetYerel

DENİZ ÇEKİLDİ ADACIKLAR OLUŞTU

Haberi Paylaşmak İçin

DENİZ ÇEKİLDİ ADACIKLAR OLUŞTU

Erdek, kıyılarında deniz 3-4 metre, yer yer 5-6 metre arasında çekildi. Erdek Çuğra sahilinin son kısımlarında ise kumsalın açıklarında küçük adacıklar oluştu.

Erdek sahillerinin son hali, vatandaşlar ve sosyal medya kullanıcıları arasında tedirginlik yarattı. Kumsaldaki küçük iskele ayakları açıkta kaldı, sahillerde ise adacıklar oluştu.

SAHİLİN BAZI KISIMLARINDA ADACIKLAR OLUŞTU
Erdek merkezi ve diğer kumsallarında meydana gelen deniz çekilmesi sonrası, vatandaşlar sahilde oluşan adacıklar üzerine çıkarken, daha önceki yıllarda da meydana gelen kumsaldaki deniz çekilmesinin ardından ilginç görüntüler ortaya çıktı. Deniz suyunun çekilmesiyle çok sayıda adacık ortaya çıkarken, yine kilometrelerce sahil şeridindeki midyeler, denizyıldızı ve dip yosunları da ortaya çıktı.

EN NET GÖRÜLEN YER DÜZLER KIYILARI
Ayrıca Erdek Düzler Mevkii tarafında da kıyıya çok yakın mesafede bulunan ve normal zamanlarda tamamen denizin altında kalan Kyzikos Antik Kenti dönemine ait iskele kısmi olarak yeniden ortaya çıktı. Diğer taraftan hafta içinde araçlarıyla Erdek, Ocaklar ve Narlı tarafında sahile gelerek piknik yapan vatandaşlar ise daha önce de defalarca meydana gelen ilginç bu doğa olayını biraz da endişeyle karşıladılar. (haber/foto: İbrahim Şahin)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir