Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Gündem

Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye’de Bir İlki Başardı

Haberi Paylaşmak İçin

Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye’de Bir İlki Başardı

Okul ve kurumlarda Türk Standartları Enstitüsü iş birliğinde; TSE & EOQ (Avrupa Kalite Teşkilatı) Personel Belgelendirme Programı’na uygun olarak ulusal ve uluslararası standartlar oluşturma çalışmaları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020 yılından beri yürütülüyor.

Bu kapsamda; Milli Eğitim Bakanlığının talimatları doğrultusunda, Balıkesir’de kurumların emniyetli ve sağlıklı bir hale getirilmesi adına İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonundaki planlamalar ile TS ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikalarını alabilmek adına okullardaki çalışmalar özveriyle devam ediyor.

Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Ayvalık Anaokulu da yürüttükleri çalışmalar neticesinde sertifikalarını almaya hak kazandılar. İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uras, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Biriminin bulunduğu sertifika töreninde; Cunda MTAL Okul Müdürü Abdulaziz Yük, Müdür Yardımcıları Umay Kurdoğlu, İbrahim Yamaner ve Samet Sakal ile Ayvalık Anaokulu Müdürü Fatma Serim’e İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı tarafından sertifikaları takdim edildi.

Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; “TS ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi olmak üzere kendi okul türünde 3 belgeyi birlikte alan, denetim kapsamı açısından en büyük okul olma özelliği taşıması açısından Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Balıkesir’i gururlandırdı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; okullara belgelendirme çalışmalarında rehberlik eden İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi ile belgelendirme sürecine katkı sunan herkese özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir