Perşembe, Haziran 20, 2024
ErdekManşet

COŞKULU 19 MAYIS KUTLAMASI

Haberi Paylaşmak İçin

COŞKULU 19 MAYIS KUTLAMASI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Erdek’te coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak bir ulusun kaderini değiştiren Milli Mücadele’yi başlatması ve bağımsızlık ateşinin yakılmasının tarihi olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Erdek’te de coşkuyla kutlandı.
İlk tören saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Buradaki tören sona erdi.
İkinci tören ise saat 11.30’da 18 Eylül Stadyumu’nda yapıldı. Buradaki tören, Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, Deniz Üs ve Garnizon Komutanı Dz. Alb. Ufuk Kartalkayası öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasının ardından tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Salman Koçu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapması, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin okunması, Gençliğin Ata’ya Cevabı, şiirlerin okunması, halk oyunu, dans gösterileri, jimnastik gösterileri, sportif faaliyetler, ödül töreni ve final gösterisinin ardından bando eşliğinde geçit töreni ile sona erdi. (Haber/foto: İ.Şahin-O.Bölükbaşı)

 


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir