Cuma, Temmuz 12, 2024
ErdekManşetYerel

CHP’NİN KONGRELERİ ERDEK’LE BAŞLADI

Haberi Paylaşmak İçin

CHP’NİN KONGRELERİ ERDEK’LE BAŞLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Erdek İlçe Başkanlığı’na yeniden Hale Tuna seçildi. CHP’nin Balıkesir’deki ilçe kongreleri Erdek’le başladı. Balıkesir 25 ve 26. Dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’ün divan başkanlığını üstendiği kongrede tek liste çıktı.

19 Ocak 2020’de ilçe başkanlığına seçilen Hale Tuna, ekibiyle güven tazeledi ve yeni dönemde de başkanlığa getirildi.

DİVAN BAŞKANLIĞI’NA MEHMET TÜM
5 Ağustos Cumartesi günü saat 11.00’de gerçekleşen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından divan kurulunun seçimine geçildi. Divan başkanlığına Mehmet Tüm, başkan yardımcılığına İbrahim Fedakar, divan katipliğine ise Semra Baycan seçildi.
Kongrede ilk konuşmayı CHP Erdek İlçe Başkanı Hale Tuna yaptı. Tuna konuşmasında, görevde oldukları süreçte korona ve deprem felaketleri yaşandığını belirterek, bu dönemde yardım çalışmaları yaptıklarını belirtti. 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta yapılan seçim dönemlerinde de çok çalıştıklarını belirten Tuna ekibiyle birlikte bu göreve yeniden talip olduklarını söyledi.

KONGREDE KONUŞMALAR YAPILDI
Programın devamında, dilek ve temenniler bölümü öne alınarak sırasıyla; Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, CHP Balıkesir Milletvekilleri Ensar Aytekin ve Serkan Sarı, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun ve CHP Balıkesir önceki Dönem İl Başkanı İrfan Barış konuşma yaparak 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere çok iyi hazırlanıp, mevcut il ve ilçelerin yanı sıra, yeni il ve ilçeleri de kazanacaklarını belirttiler. Ardından 2020-2023 çalışma raporları okunarak ibra edildi. Raporların okunmasının ardından seçime geçildi. Tek listeyle seçime giren Hale Tuna ve ekibi güven tazeledi.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
Yapılan seçim sonrası İlçe yönetim kurulu asil üyelerine: Hasan Altındağ, Hülya Ay, Hasan Geniş, Ali Karaman, Vahit Kocabıyık, Devrim Korkmaz, Ahmet Cem Kulalı, İnciser Örnekli, Ayten Özokan, İsa Cem Sezer, Nejla Sü ve Abdullah Şener seçilirken,

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ
İlçe yönetim kurulu yedek üyelerine ise: Fatma Üstün, Bülent Karabacak, Melike Güner, Metin Gürsoy, Nazlı Salay, Altan Koman, Berrin Atasoy, Tuncer Tökmeci, Tuncay Pasin, Şeref Aldırmaz, Hasan Örücü ve Adnan Özgün’den oluşurken,

PARTİ İL DELEGELERİ
İl kongresi delegeliklerine ise: Hasan Altındağ, Hülya Ay, İbrahim Beyoğlu, Ahmet Durak, Recep Eren, Hasan Geniş, Çetin Gül, Nimet Kalafat, Ali Karaman, Burhan Karışık, Vahit Kocabıyık, Ahmet Cem Kulalı, Devrim Korkmaz, İnciser Örnekli, Mert Örs, Ayten Özokan, Faika Özlem Sarı, İsa Cem Sezer, Nejla Sü, Abdullah Şener, Şaban Telemeci, Hale Tuna, Hasan Yapakçı’dan oluştu. (haber/foto: A.Halat/İ.Şahin)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir