Cuma, Temmuz 19, 2024
ErdekManşet

CHP’DEN İSTİFA ETTİ, TİP’İN MECLİS ÜYESİ ADAYI OLDU

Haberi Paylaşmak İçin

CHP’DEN İSTİFA ETTİ, TİP’İN MECLİS ÜYESİ ADAYI OLDU

Geçtiğimiz günlerde partisinden istifa eden CHP eski Gençlik Kolları Başkanı Mert Örs, Türkiye İşçi Partisi (TİP)’den 1. sıra meclis üyesi adayı olduğunu açıkladı.

Hafta içerisinde Erdek Doğuş Gazetesi’ni TİP Erdek temsilcileri ile birlikte ziyaret ederek açıklamada bulunan Mert Örs, Erdek’te TİP’in belediye başkan adayı çıkarmayacağını, sadece iki meclis üyesi adayı olduğunu belirterek destek istedi.
Örs açıklamasının devamında: “11 Mayıs 1999 Erdek doğumluyum. Selanik göçmeni bir ailenin evladıyım. Kapıdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunu olup, üniversite eğitimime devam etmekteyim. Beş yıl CHP Erdek Gençlik Kolları Başkanlığı ve bir yıl CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundum. Gençlerin de aktif siyasette bulunmasını istiyorum. Ranta, talana, soyguna dur demek için, meclis üyeliğinin el kaldır indir olmadığını göstermek, fikir üretilebilen ve bilgi alışverişinin olduğu bir Erdek için meclis üyeliğine aday oldum. Belediye Meclisinde çok güzel ve başarılı işler yapacağıma inanıyorum. Mecliste bir genç üye yer almalı. Erdek halkının sorunlarını bilen, halkın içinden gelen biriyim. Erdek halkından meclis üyeliği için destek bekliyorum” ifadelerini kullandı. (haber/foto: Oğulcan Bölükbaşı)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir