Cumartesi, Haziran 22, 2024
Gündem

CHP Bandırma İlçe Kongresinde Kazanan Mehmet Atak Oldu

Haberi Paylaşmak İçin

CHP Bandırma İlçe Kongresinde Kazanan Mehmet Atak Oldu

CHP Bandırma İlçe 38. Olağan Genel Kurulu 2 adaylı seçimle gerçekleştirildi. Seçimlerde Beyaz Listeyle Mehmet Atak ve Mavi listeyle Cemal Adıgüzel yarıştı. Mevcut başkan Mehmet Atak bu kez delegelerin güvenoyu ile seçimi kazanan taraf oldu.

Genel kurulda, Divan Başkanlığı CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin yaparken divan katipliklerinde Nermin Mutlu , Hüseyin Çeri , Merve Polat yer aldı. Örnek bir demokrasi şöleni olarak gerçekleştirilen adayların centilmence kendilerini ifade ettikleri genel kurula, CHP Balıkesir Milletvekilleri Ensar Aytekin, Serkan Sarı, CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık, İlçe Başkanı Hale Tuna siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, STK’ların başkan ve yöneticileri ve partili delegeler katıldı.
Adayların 2 Blok liste ile girdikleri demokratik yarışta kullanılan 363 oyun 215’ini alan Mehmet Atak ve listesi kazanan taraf oldu. Cemal Adıgüzel 141 oy alırken 7 oy geçersiz sayıldı.
Kongre sonuçlarına göre Mehmet Atak ‘ın başkanlığında oluşan Yönetim Kurulu;
Deniz Doğruel, Melda Dönmez, Kudret Akıncı, Cüneyt Bingöllü, Özgür Dikmen, Mehmet Doğan, , Göker Duru, Erdal Erdoğan, Özgür Eren, Uğur Güder, Ergün İnci, İrem Koçyiğit, Gönül Özdemir, Feriye Büşra Sevgili, İbrahim Tüm ve Sena Yaşar isimleri yer alıyor.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir