Perşembe, Nisan 18, 2024
Siyaset

Canbey: ‘Bizim yaptıklarımıza sizin hayalleriniz bile yetişemez’

Haberi Paylaşmak İçin

Canbey: ‘Bizim yaptıklarımıza sizin hayalleriniz bile yetişemez’

Milletvekilleri arasında polemiğe neden olan Ayvalık’taki su sorunu CHP Milletvekili Serkan Sarı ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey arasında tartışma yarattı.

Geçtiğimiz günlerde Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 8 aydır çözülemeyen Ayvalık’taki su sorununu gündeme getirmişti. AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, 4 yıl önce Karakoç Barajı projesinin çözüm olarak sunulduğunu ve karşı çıkıldığına dikkat çekmişti. Vekil Canbey’e cevap veren CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı “Madem iktidarsın, sorunları ağzına sakız etme, çöz!” diyerek tepki gösterdi. Vekil Sarı’nın sözlerine karşı, Vekil Canbey’den cevap geldi.

“YİNE BOŞ BOŞ KONUŞMUŞ! EŞEK SEMERİ İLE YİĞİT ESERİ İLE ANILIR”
Serkan Sarı’ya hatırlatma yaptığını söyleyen Vekil Canbey, “CHP Milletvekili Serkan Sarı, yine boş boş konuşmuş. İcraat konusuna girmiş, O zaman kısa bir hatırlatma yapalım Sayın Sarı, eşek semeri ile yiğit eseri ile anılır. 21 yılda AK Parti olarak Balıkesir’imize; Toplam 60 milyarın üzerinde yatırım yaptık. Eğitimde 4 bin 448 adet yeni derslik kazandırdık. İkinci devlet üniversitesi olarak Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ni kurduk. Gençlik ve sporda, yaklaşık 10 bin 500 kişi kapasiteli 7 adet yükseköğrenim yurt binaları açtık. 37 adet spor tesisi inşa ettik. Sağlıkta toplamda 2 bin 334 yataklı 32 hastaneyle birlikte 78 sağlık tesisi yaptık. Sosyal yardımlarda Balıkesirli ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza toplam 4 milyar lira kaynak tahsis ettik.” dedi.

“178 BİN DEKAR ZİRAİ ARAZİYİ DAHA SULAMAYA AÇACAĞIZ”
Yaptıkları projelere dikkat çeken Vekil Mustafa Canbey, “Çevre ve şehircilikte TOKİ kanalıyla toplam 11 bin 814 konut projesini hayata geçirdik. Ulaştırmada; 76 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 690 kilometreye çıkardık.
Eskişehir, Kütahya, Balıkesir ve Bandırma, Balıkesir-Manisa arasındaki demiryollarını modernize ederek elektrikli ve sinyalli hale getirdik. Gökköy Lojistik Merkezini kazandırdık. Balıkesir’imize hızlı tren ağlarına bağlayacak olan Osmaneli, Bursa, Bandırma, Balıkesir hattının şu anda inşaatı sürüyor.
Tarım ve ormanda; 8 baraj ile 7 gölet inşa ettik. 9 baraj ve 2 gölet daha inşa ediyoruz. Son 21 yılda inşa ettiğimiz sulama projeleriyle 702 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. 178 bin dekar zirai araziyi daha sulamaya açacağız.” diye konuştu.

“BİZİM YAPTIKLARIMIZA SİZİN HAYALLERİNİZ BİLE YETİŞEMEZ”
Balıkesir ve ilçelerinde inşa ettiğimiz 58 adet dere ıslahı ile 43 yerleşim yeri ve 429 bin dekar araziyi taşkın zararlarından koruduk. Çiftçilerimize toplamda 4,6 milyar lira tarımsal destek verdik. Sanayi ve teknolojide 4 yeni organize sanayi bölgesi, 1 teknopark ve 10 araştırma-geliştirme merkezi kurduk. 244 bin doğalgaz abonesi bulunan Balıkesir ve 4 ilçesine doğalgaz arzı sağladık. Ayvalık, Balya, Gömeç, Manyas ve Sındırgı’ya doğalgaz çalışmalarımız devam ediyor.
Bor madeninin katma değerini cevherden mücevhere anlayışıyla 300 kat artıracak Bandırma Bor Karbür Üretim Tesisinin açılışını gerçekleştirdik.
Kısacası, siz konuşursunuz, biz yaparız! Bizim yaptıklarımıza sizin hayalleriniz bile yetişemez. Bizi izlemeye devam edin. Laf sizin, icraat bizim işimiz.” dedi.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir