Cuma, Temmuz 19, 2024
EkonomiGündemManşet

ÇALIŞAN EMEKLİLERE DE İKRAMİYE VERİLSİN!

Haberi Paylaşmak İçin

ÇALIŞAN EMEKLİLERE DE İKRAMİYE VERİLSİN!

BESOB Başkanı Fehmi Erdem, çalışmayan emeklilere yönelik bir defaya mahsus verilen 5 bin lira tutarındaki ikramiyeden çalışan emeklilerin muaf tutulmasına yönelik açıklama bulundu.

Emekli esnafların büyük bölümünün yaşamlarını devam ettirmek adına çalışmaya devam ettiğine dikkat çeken Erdem, “Her zorlukta ayakta kalmaya çalışan, devletimizin ve milletimizin ihtiyacı olduğunda sorumluluk almaktan kaçınmayan emekli esnaflarımızın mağdur edilmemesi adına çalışan emeklilere de 5 bin liralık ikramiyenin verilmesini istiyoruz” dedi.
Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odalar Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem, gelir ve aylık alan çalışmayan emeklilere 5 bin lira tutarında yapılacak ödemeden çalışan emeklilerin muaf tutulmasına ilişkin açıklamada bulundu. Bağ-Kur emeklisi esnafların büyük bölümünün yaşamlarını sürdürmek için çalışmak zorunda olduğuna dikkat çeken Erdem, alınan kararın adaletli olmadığını belirtip, çalışan emeklilere de 5 bin lira tutarındaki ikramiyenin verilmesi yönünde çağrıda bulundu. Esnafın pandemi sürecinden bu yana zor şartlar altında çalıştığını kaydeden Erdem, “Hükümetimiz bir defaya mahsus çalışmayan emeklilere yönelik 5 bin lira ikramiye desteğinde bulundu. Bu uygulamadan çalışan emekliler muaf tutuldu. Esnaflarımızın büyük kısmı Bağ-Kur emeklisi ancak yaşamlarını sürdürebilmek adına çalışmaya devam ediyor. Yıllarca devlete prim ödeyerek emeklilik hakkını kazanmış, işyerinde personel çalıştırarak istihdama katkı sağlamış ve maddi zorluklarla mücadele eden emeklilerimiz maalesef bu 5 bin lira tutarındaki ikramiyeden faydalanamıyor. Esnafımız pandemi sürecinden bu yana zor şartlar altında gerektiğinde işyerini açmayarak, gerektiğinde ekonomik krize rağmen ayakta durmaya çalıştı. Maddi zorluklarla boğuşan emekli esnafımızı bu uygulamadan muaf tutmak adaletli bir uygulama değil. Her zorlukta ayakta kalmaya çalışan, devletimizin ve milletimizin ihtiyacı olduğunda sorumluluk almaktan kaçınmayan emekli esnaflarımızın mağdur edilmemesi adına çalışan emeklilere de 5 bin liralık ikramiyenin verilmesini istiyoruz” dedi.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir