Cuma, Temmuz 19, 2024
Siyaset

Burhaniye halkı, Çömez’e geçim sıkıntısından yakındı: Kurtarın bizi

Haberi Paylaşmak İçin

Burhaniye halkı, Çömez’e geçim sıkıntısından yakındı: Kurtarın bizi

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Turhan Çömez, Burhaniye’deydi. Çömez ve beraberindeki partililer, ilçede esnaf ve pazar ziyaretinde bulundu. Çömez’in sohbet ettiği vatandaşların en büyük problemi ekonomik kriz nedeniyle alım gücünün düşmesiydi.

İYİ Parti’nin Burhaniye Seçim bürosu açılışı ve yeni üye katılım töreni sonrası İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Turhan Çömez, İYİ Parti Burhaniye Belediye Başkan Adayı Avukat Uğur Çetin ve İYİ Parti Burhaniye İlçe Başkanı Erdoğan Kahya ile partililer esnaf ve pazar ziyaretinde bulundu. Esnafın da Pazar alışverişine çıkan vatandaşın da yakındığı tek şey ekonominin gidişatıydı.

GELİRİ OLMADIĞI İÇİN YUMURTA SATIYOR
Çömez’in sohbet ettiği vatandaşlardan biri Münevver Çetin’di. Hiçbir gelire sahip olmadığı için köyden getirdiği yumurtaları pazarda sattığını belirten yaşlı kadın, “Emekli maaşım yok, eşim de vefat etti. Gelirim olmayınca yumurta satarak eve ekmek götürüyorum” dedi. Çömez, yaşlı kadına yardım edilmesi için Valilik ile görüşeceklerini belirtti.

YAŞLI ADAM ÇÖMEZ’DEN YARDIM İSTEDİ
Yine Çömez’in yanına gittiği yaşlı bir vatandaş da devletin verdiği 600 lira ile geçinmeye çalıştığını, başka da bir gelirinin olmadığını belirtti. Çömez’den yardım istedi. Çömez de yaşlı adama yardım sözü verdi.

“EMEKLİYİ DİLENCİ YAPTILAR”
Çömez’in sohbet ettiği bir vatandaş da 10 bin liralık emekli maaşını eleştirdi. “İnsan şuraya oturup çay içemiyor. Biz ambargoyu da gördük ama aç kalmadık. Emekliyi dilenci yaptı. Ayıptır ya seni seçen benim. 55 milyon dolar verdiğin kişi aya bile ayak basmadı. Sadece kapsülün içinde oturdu, onunla övünüyorsun. İnsanlar pazara gitmeye korkuyor. Ayrıca Balıkesir’de hiç kimse bir denetim yapmıyor. Herkes kafasına göre zam yapıyor. Çayda da suda da ekmekte de böyle. Esnaf biz yandık diyor zam yapıyor ama kimse vatandaşı düşünmüyor. Başımızdaki sabah uyanıyor ben Cumhurbaşkanıyım diyor zam yapıyor. Akşam oluyor, yine zam yapıyor ” dedi.

VATANDAŞ EVE KIRMIZI ET GÖTÜREMİYOR
“Çömez’in et alabiliyor musunuz?” diye sorduğu bir vatandaş ise “Et alamıyoruz ki etin fiyatını bilelim” diye yanıt verdi. Bir başka vatandaş da 4 aydır eve kırmızı et götürmediğini belirtti. “Günlük yevmiyeyle 1 kilo peynir alabildim. O da kireç gibi. Bu hayat pahalılığının sebebi başımızdaki. Artık değişim zamanı” açıklamasında bulundu.

ÇÖMEZ: TEMEL SEBEBİ HIRSIZLIK
Çömez’in vatandaşlara yanıtı ise “Temel sebebi yukarıdakilerin hırsızlığı. Çaldıklarını yerine koymak için mazota, gıdaya her şeye zam yapılıyor” oldu.

“SABUN ALALIM DA ANKARA’DAKİ KİRLİLİKLERİ YIKAYALIM”
Çömez, pazar ziyaretinde kendi yaptığı sabunları satan bir vatandaşla da karşılaştı. Dağ, bayır dolaşıp topladığı otlarla ve zeytinyağıyla sabun yaptığını belirten kadının aslında müteşebbis olduğunu belirten Çömez, “Belediye Başkanı olduğumuzda Balıkesir kadınına, Kuvayi Milliye kadınına destek vereceğiz. Projelerimizle ve mikro kredilerimizle kendilerine destek vereceğiz. Ama tabi şunu belirtmekte fayda var. Anadolu kadını gece gündüz dağ-bayır dolaşıp ekmeğini dağdan çıkarıyor. Ama Ankara’da kravatlı çeteler var. Ankara’daki yolsuzluklara ‘dur’ deyip Anadolu kadınına da yardımcı olacağız.” dedi.
Müteşebbis Anadolu kadınının yaptığı sabunlardan satın alan Çömez, “Biraz zeytinyağlı sabunu alıp Ankara’daki kirlilikleri yıkayalım” diye konuştu.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir