Pazar, Haziran 16, 2024
Siyaset

BELGİN UYGUR VEFALI YURT BAYBUR’TA..

Haberi Paylaşmak İçin

BELGİN UYGUR VEFALI YURT BAYBUR’TA..

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, “2023 Şehir Buluşmaları” programlarında Bayburt’u ziyarette bulundu.

Programlarına ilk olarak basın mensupları ile bir araya gelerek başlayan Uygur, gündeme dair değerlendirmelerde ve Bayburt’a yapılan yatırımlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Uygur, Ana kademe, Kadın Kolları, Gençlik kolları ve Bayburt teşkilat üyeleri 2024 yerel seçimleri ile ilgili istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirmek üzere bir araya geldi. Toplantıda; ortak vazifelerinin ülkemizin tüm değerlerini ayakta tutmak ve başarıyla geleceğe taşımak olduğunu vurguladı.
Şehir Buluşmaları programına Bayburt Devlet Hastanesi’nde yeni hizmete açılan kemoterapi merkezindeki hastaları ziyaret ederek devam eden Uygur, Başhekim Murat CANPOLAT’tan hastaların tedavi süreçleri hakkında bilgi aldı. Bu vesile ile gece gündüz demeden fedakarca çalışan tüm sağlık personeline teşekkürlerini iletti.
Uygur, Cumhurbaşkanına her daim desteğini esirgemeyen vefalı yurt Bayburt’ta esnaf ve vatandaşlarımızla bir araya geldi.
Esnaflara kazançlarının bereketli olmasını dileyerek güler yüz ve samimi sohbetlerinden dolayı teşekkür etti.
Avrupa Müze Forumu (EMF) tarafından her yıl verilen Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri’nde 2021 Silletto Ödülü ve 2022 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödüllünü alan Kenan Yavuz Etnografya Müzesi’ni ziyarete etti. Geçmişten geleceğe değerlerin aktarılmasına vesile olan Müze kurucusu Kenan Yavuz Bey’e misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
Şehir Buluşmalarının son durağında Kadın Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve Kadın Girişimcilerle bir araya gelen Uygur; İktidarımızın her dönemde STK’larla işbirliği içinde olduğunu belirterek bu işbirliğinin toplumsal refah ve demokrasinin güçlenmesi yönündeki katkılarından bahsetti. Türkiye Yüzyılı vizonuyla beraber küreselleşen ülke ekonomisinde girişimci kadınların rolünün her geçen gün devlet destek ve teşvikleri ile artmakta olduğunu dile getirdi.
Uygur teşkilatımızın tüm kademeleriyle 2053 ve 2071 hedefleri yolunda emin adımlarla ilerken gayret ve samimiyetle çalışacaklarını dile getirerek sözlerine son verdi.
Program boyunca Uygur’a Bayburtlu vatandaşların samimi ve içten yaklaşımları dikkat çekti.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir