Cuma, Temmuz 19, 2024
Gündem

‘Belediye şirket işçilerine kadro istiyoruz’

Haberi Paylaşmak İçin

DİSK/Genel-İş Sendikası Balıkesir Şubesi kadro talebini yeniledi:

‘Belediye şirket işçilerine kadro istiyoruz’

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı, Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda düzenlediği basın açıklamasında belediye şirket işçilerinin kadro talebini bir kez daha gündeme getirdi.

Belediye şirket işçilerinin kadro talebini bir kez daha gündeme getiren DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Ovalı önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Ovalı’nın açıklamaları şu şekilde:

KADRO TALEBİ YENİDEN HAYKIRILDI
Başkan Ovalı, Türkiye’deki emekçilerin karşılaştığı sorunlara dikkat çekerek, belediye şirket işçilerinin uzun süredir dile getirdikleri kadro talebini bir kez daha gündeme taşıdı. Seçim öncesi toplumun her kesimine hükümet programında yer bulunurken, belediye şirket işçilerinin kadro talebinin karşılıksız bırakılmasına tepki gösterdi.

SOSYAL GÜVENCE VE İNSANCA YAŞAM
Başkan Ovalı, işçi sınıfının ve emekçilerin insanca yaşamaya yetecek bir gelir sağlayan, güvenceli iş istediklerini belirterek, 657 sayılı kanunun 4. d maddesi kapsamında kamusal haklardan yararlanma taleplerini dile getirdi. Ayrımcılığa karşı çıkarak belediye şirket işçilerinin diğer kamu işçileri gibi eşit haklara sahip olmaları gerektiğini vurguladı.

VERGİ ADALETİ İSTİYORUZ
Başkan Ovalı, vergi sistemindeki adaletsizliğe dikkat çekti. Zengin kesimlerin daha az vergi öderken, işçi ve emekçilerin ağır bir vergi yükü altında olduğunu ifade etti. Vergi adaleti taleplerini öne çıkararak, “Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınmalı; kar, rant, faiz gibi gelirler daha adil bir şekilde vergilendirilmelidir.” dedi.

EMEKLİLERİN DURUMU VE İNSAN ONURU
Emeklilerin ekonomik sıkıntılar içinde olduğuna vurgu yapan Ovalı, emeklilere daha adil ve insan onuruna yakışır bir ücret sağlanması gerektiğini söyledi. Asgari ücretin altında emekli maaşlarına dur denilmesi çağrısında bulundu.

MÜCADELE KARARLILIĞI
Başkan Ovalı, sömürü düzenine karşı verdikleri mücadeleyi sürdüreceklerini ve emeğin hakları, demokrasi, eşitlik ve adalet için mücadele ettiklerini belirterek, “Sermayeyi koruyan, işçi sınıfını ezen ve sömüren bu düzene karşı sesimizi yükseltiyoruz.” dedi.
Basın açıklamasını tamamlayan Hüseyin Ovalı, emekçilerin hakları ve toplumsal adalet için verdikleri mücadeleye destek çağrısında bulundu.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir