Cuma, Temmuz 19, 2024
ErdekManşet

BELEDİYE MECLİSİ SON KEZ TOPLANDI

Haberi Paylaşmak İçin

BELEDİYE MECLİSİ SON KEZ TOPLANDI

Erdek Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Erdek Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı belediye toplantı salonunda saat 16.00’da yapıldı. CHP grubundan Canan Kırdar, Nimet Kalafat ve Recep Eren’in mazeretleri gerekçesiyle katılmadığı meclis toplantısında 8 gündem maddesi görüşüldü.

MECLİS GÜNDEMİ GÖRÜŞÜLDÜ
Belediye Meclisi’nin 1. Gündem maddesinde, geçtiğimiz Ocak ayında Marmaris’te dalış eğitimi sırasında şehit düşen Bahadır Canbulat’ın isminin ailesinin de isteği üzerine evinin karşı sokağında bulunan 1018. Sokak’ın yerine adının verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
2. gündem maddesinde, Dalyan Mevki’nin mahalle statüsüne dönüştürülmesi talebinin reddi imar komisyonundan geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.
3. gündem maddesinde, Yalı Mahallesi 303 No’lu imar adasına ilişkin bina kütlelerinin belirlenmesi talebinin reddi oy birliğiyle kabul edildi.
4. gündem maddesinde, 18 Eylül Stadı içerisinde bulunan Yalı Mahallesi 796 ada, 2 parsele aile hekimliği ve acil sağlık hizmetleri binası yer tahsis edilmesi talebinin reddi AK Parti grubundan Yaşar Ceyhun Mırız, Çisem Tanrıöver Özhuy ve Mehmet Ali Yağcı’nın hayır oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi.
5. gündem maddesinde; Atatürk, Yalı, Zeytinli, Halitpaşa ve Karşıyaka Mahalleleri kadastro güncelleme çalışmalarında görev yapacak bilirkişilerin bazılarının uygun olmaması nedeniyle yeniden bilirkişi belirlenmesi konusu oy birliğiyle kabul edildi.
6. gündem maddesinde, Ocaklar Mahallesi 1365 parselin kamulaştırma işlemlerinin yapılması için On İkinci Beş Yıllık İmar Programına alınması ve kamulaştırma talebi oy birliğiyle kabul edildi.
7. gündem maddesinde, Aksa Doğal Gaz firması ile protokol süresinin dolması ve 2024 yılında doğal gaz çalışmalarının devam edebilmesi için protokol yenilenmesi için belediye başkanına yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
8. gündem maddesinde, Kızılay ile ikinci el tekstil ürünleri toplama projesi iş birliği hakkında protokol imzalanması için belediye başkanına yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. (haber/foto: A.Halat-O.Bölükbaşı)

 


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir