Perşembe, Temmuz 18, 2024
Gündem

BANDIRMA’DA AĞAÇ KESİMİNE TEPKİ

Haberi Paylaşmak İçin

BANDIRMA’DA AĞAÇ KESİMİNE TEPKİ

Eski Şehit Mehmet Gönenç Lisesi’nin yanında bulunan arsadaki ağaçların kesilmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Eski Şehit Mehmet Gönenç Lisesi’nin yanındaki bir buçuk dönüm arazide bulunan ağaçların kesilmesi çevredeki vatandaşlar tarafından tepkilere neden oldu. Araziye anaokulu yapılması için Milli Savunma Bakanlığı’ndan devir aldıktan sonra Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü alana anaokulu inşaatı yapılması planlanıyor.
Arsada bulunan 50 yıllık 6 ağacın okul yapımı için kesildiği alanda Bandırma Demokrasi Platformu, basın açıklamasıyla durumu kınadı. Bandırma Demokrasi Platformu Dönem sözcüsü Recep Gökdeniz “Geçtiğimiz hafta sonu eski Şehit Mehmet Gönenç Lisesi’nin yanında bulunan Milli Savunma Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen bir buçuk dürümlük arsada 40-50 yaşında ağaçların kesimi gerçekleştirilmiştir” dedi.

Gökdeniz,“Anaokulu yapacakları için ağaç kesmek zorunda kalmışlar”
Bandırma Demokrasi Platformu Dönem sözcüsü Recep Gökdeniz yaptığı açıklamada, “Tarafımızca yaptığımız araştırmada Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belediyeye ağaç kesilmesine izin verilmesiyle ilgili olarak Cuma günü bir dilekçe verilmiş ancak dilekçenin sonucu beklenmeden cumartesi ve Pazar günleri ağaçların kesimi gerçekleştirilmiştir belediyede Pazartesi günü dilekçeyi ilçe Orman Müdürlüğü’ne göndermiştir. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz bugün kamuoyuna yaptığı açıklamada orada Anaokulu yapacaklarını inşaat şantiyesine yer açmak için ağaç kesmek zorunda olduklarını ve bütün izinlerin alındığını belirtmiştir. Çocuklarımıza ağaç sevgisini insan sevgisini Vatanını milletini seven dürüst vatandaşlar olmayı öğretecek kurumun müdürü ne yazık ki gerekli izinler alınmadan ağaçları keserek çocuklarımıza ağaç sevgisini vereceğini zannetmektedir. Burada asıl sorgulaması gereken soru Türkiye Cumhuriyeti’nin yasaları herkesi bağlamıyor mu? Belli kurallar çerçevesinde iş yapması gereken bürokratlar neyi ve kimlere güvenerek bu uygulamaları hayata geçirmektedirler bir zamanlar İçişleri Bakanı televizyondan Tüm Türkiye’ye şöyle seslenmişti siz yıkın yasalar izinler arkadan gelir demişti. Türkiye bir hukuk devleti ise hukuk devletinde Bu uygulamalar olmaz buradan bütün bürokratları bir kez daha uyarıyoruz sonradan telafisi mümkün olmayan uygulamalara imza atarken bir kez daha hukuka yasalara ve vicdanınıza göre davranalım Bizler demokrasi Platformu olarak ilçemizdeki Bütün uygulamaların her zaman takipçisi olacağımızı bir kez daha kamuoyuna açıklıyoruz ağaç katliamına son verin diyoruz” şeklinde konuştu. /haber merkezi


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir