Perşembe, Eylül 21, 2023
Gündem

AYTEKİN: ‘CHP’NİN TARİHİ TÜRKİYE’NİN TARİHİDİR’

Haberi Paylaşmak İçin

AYTEKİN: ‘CHP’NİN TARİHİ TÜRKİYE’NİN TARİHİDİR’

-KURULUŞ VE KURTULUŞUN PARTİSİ 100 YAŞINDA!

CHP Balıkesir Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ensar Aytekin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. Kuruluş yıl dönümü kapsamında mesaj yayımladı. Mesajında, parti siyasi tarihinin Türkiye tarihiyle bütünleşik olduğuna dikkat çeken Aytekin “CHP günlük siyasi kaygılarla, çıkar amaçlı yapılarla, menfaat birlikteliğiyle oluşmadığı için 100 yıldır yaşıyor” dedi.

CHP’li Aytekin’in açıklaması şöyle:
“Kuruluş ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ne 100.yılı kutlu olsun. Emperyalizmi savaş meydanlarında bozguna uğratan, bir çift mavi gözün önderliğinde modern Türkiye’yi inşa edenlerin ışığı yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. Türkiye siyasal tarihinin en güçlü tanığı olan Cumhuriyet Halk Partisi bugün 100. yılını en genç üyesinden en büyük üyesine tarihi yolculuğuna devam ediyor.
Modern Türkiye’yi kurduktan sonra, kadınlara seçme seçilme hakkını veren ve eşit yurttaşlık bilincini aşılayan, büyük bir okuma seferberliği ile cehaletin kökünü kazımayı amaçlayan o güçlü kadro Türkiye’ye demokrasiyi de getiren kadrodur. Başta Büyük Önder ve Kurucu Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Genel Başkanlarımız İsmet İnönü, Bülent Ecevit, Hikmet Çetin, Altan Öymen, Deniz Baykal’ın taşıdığı bayrak bugün Kemal Kılıçdaroğlu’yla geleceğe aktarılmak için el üstünde tutuluyor.
En gencinden en yaşlısına, her bir üyemiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim’ sözünü kendine ilke edinerek, yolunu yürümeye devam ediyor.
Türkiye tarihinde eşi benzeri olmayan partimiz, günlük siyasi kaygılarla çıkar amaçlı yapılarla, menfaat birlikteliğiyle oluşmadığı için 100 yıldır yaşıyor. Ve aynı gerekçelerle tüm siyasal partilerin kaybolup gittiği tarih sahnesinde var olmaya yine devam edecektir. Çünkü CHP’nin tarihi Türkiye’nin tarihidir. CHP; işgal ve istila varsa ya İstiklal ya ölüm diyenler de var diyenlerin, kendi ikbalini düşünmeden memleketi savunanların partisidir.
100 yıldır, partimiz için taş üstüne taş koyan en küçüğünden en büyüğüne partimize tüm gücünü aktaranları saygıyla selamlıyor, bu zamana kadar ebediyete intikal eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü olmak üzere tüm partililerimizi şükran ve minnetle anıyorum.”


Haberi Paylaşmak İçin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir