Perşembe, Temmuz 18, 2024
ErdekManşet

AKIN: ‘BİZ HAZIRIZ ERDEK DE HAZIR’

Haberi Paylaşmak İçin

AKIN: ‘BİZ HAZIRIZ ERDEK DE HAZIR’

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ahmet Akın’ın Erdek mitingine halk yoğun ilgi gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ahmet Akın bugün ilçemize bağlı Tatlısu, Karşıyaka, Çakıl ve Düzler Mahallelerini ziyaret etmesinin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan mitinge katıldı. Mitinge Erdek halkının yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan miting konuşmalarla devam etti. İlk olarak sahneye çıkan CHP Erdek İlçe Başkanı Hale Tuna: “Biliyor musunuz, hiç yanılmadım. Yine çok muhteşemsin Erdek. Geri sayım başladı. 22 gün sonra sandığa gidiyoruz. Sandıkta büyükşehirde Ahmet Akın’a, Erdek’te Burhan Karışık’a oy veriyoruz” dedi.

SERKAN SARI: “AKIN ve KARIŞIK KOL KOLA HİZMET EDECEK”
Ardından sahneye çıkan CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı ise: “Burhan Başkan göreve geldi. Düzenli, planlı bir şekilde belediye başkanlığına başladı. Belediyemizin çalışanlarının hepsinin maaşlarını ödedi. Şimdi belediyeyi şaha kaldırma zamanı. Büyükşehir Belediyesi’ni de almamız lazım. Büyükşehir Belediyesi’ne çalışkan, dürüst, kendini Balıkesir’e adamış, kentin evladı, size yakın bize yakın, Balıkesir’e yakın, en çok da Erdek’e yakın Ahmet Akın başkanımızı büyükşehir belediye başkanı yapacağız. Makyaj belediyeciliği yapanlar, burada sahil yolu yaptılar ama yazın çeşmelerden çamur akıyordu. Burada bu hizmeti verecek on numara bir başkan var. Hepimize yakın Ahmet Akın ile Burhan Karışık herkesle barışık kol kola girecekler ve çok güzel hizmet yapacaklar” dedi.

CHP İL BAŞKANI KÖYBAŞI: “ERDEK HAZIR BİZ HAZIRIZ”
Daha sonra sahneye çıkan CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, “Bugün burada gördük ki Erdek hazır. Muhteşemsiniz. Buradan ses Balıkesir’e oradan da Ankara’ya yol alacaktır. Ülkenin hali harap, herkes yoksullukla boğuşuyor. Bu umutsuz durum içinde yurttaşların tek umudu Cumhuriyet Halk Partisi. 31 Mart’ta bir oy Burhan Karışık’a, bir oy Ahmet Akın’a veriyoruz. Önce yerelde, sonra genelde iktidar olacağız. O gün kimse sandıktan ayrılmasın. İstiyoruz, Erdek’ten %80-%90 oranında oy almak istiyoruz. Biz hazırız. Siz de hazırsanız işimiz gücümüz Balıkesir, işimiz gücümüz Erdek” ifadelerini kullandı.

MİLLETVEKİLİ AYTEKİN: “YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAMA ZAMANI”
Daha sonra sahneye çıkan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin: “Hazır mısın Erdek? Hazır mısın Balıkesir? Görüyoruz ki Erdek Cumhuriyet Meydanı’nı Erdek’in çocukları, gençleri, kadınları, büyükleri, küçükleri, hepsi hazır. Biz de hazırız. Her seçim kıymetli ama bu seçim daha kıymetli. Çocuklarımız, gençlerimiz, geleceğimiz için önemli. Erdek halkı 31 Mart gecesi tarihi bir farkla Burhan Karışık ve ekibine belediyeyi yeniden teslim edecek. Ahmet Akın büyükşehir yolculuğuna 5 yıl önce çıktı. Herkes adı gibi emindi ki Ahmet Akın o seçimi kazanacak. Balıkesir İyi Parti’ye bırakıldı. İyi Parti kaybetmedi, belediyeyi Ak Parti’ye teslim etti. O gün hikayeyi mecburen yarım bırakmıştık. Şimdi o hikayeyi tamamlama zamanı” dedi.

BAŞKAN KARIŞIK: “HEM ERDEK’TE HEM DE BÜYÜKŞEHİRDE KAZANACAĞIZ”
Ardından sahneye çıkan Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık: “Göreve geldiğimden bu yana tüm personelimin alacak maaşlarını bitirdim. 10 yıl önce emekli olanların tazminatlarını ödedim. Bundan sonra da her ay paralarını alacaklar. En önemlisi de Erdek’imizde 30 yıldır süren çatışma siyasetini bitirdik. Erdek’e huzur geldi, huzur. Kastri bölgemizin 18. madde uygulaması onaylanması bitmiştir. 10 gün içinde de tapuları dağıtılmaya başlanacak. Kanalizasyon ve alt yapı çalışmaları ile arıtma çalışmaları devam ediyor. Zeytinliada’yı da ören yeri olarak kullanılmasına bakanlık müsaade etti. Zeytinliada’yı da turizme açacağız. Erdek balıkçı barınağımıza yapılacak olan yat limanımız da üç tane kılçık iskele ve yüzer mendirek projesi hazırlandı. Ahmet başkanımız kazandığında büyükşehir ile birlikte yapacağız. 12 yıl önce hamamımız yıkılmıştı. Hamamın yerine yapılan kültür merkezi ve ek hizmet binasının da açılışını yaz gelmeden açacağız. Bir ihtiyaç da çevre yolu ve Ro-Ro gemilerini de müsait bir yere büyükşehirin yardımıyla taşıyacağız. Otogarı Kastri bölgesine taşıyarak mevcut otogarın bulunduğu yere de katlı otopark ve kapalı pazar yerini de hayata geçireceğiz. Yapacak çok işlerimiz var. Sizlerin de desteği ile 31 Mart’ta seçimi hem Erdek’te hem büyükşehirde alacağız” dedi.

SON OLARAK AHMET AKIN ÇIKTI…
Son olarak sahneye çıkan CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, “Benim memleketim bu topraklar. 2019 yılında yarım kalan bir sevdamız var. O süreçte yarım kalan sevdamız 2024’ün 31 Mart’ında hakkımızı teslim edecekler inşallah. Ben en çalışkan belediye başkanı olacağıma, size en yakın olacağıma şeref sözü veriyorum. Kazandığımızda Erdek Belediyemizle büyükşehir belediyemiz tam bir uyum içinde olacaktır. Erdek, büyükşehirden hak ettiğini alamadı. Erdek’i, Balıkesir’in parlayan yıldızı yapmayı hazır mıyız? Ahmet Akın adında bir aday daha çıktı. Her türlü oyun çevriliyor. Balıkesir’i yıldız gibi parlatmak için mührü doğru yere basacağız, altı okun altında buluşacağız. Burhan Karışık ve Ahmet Akın olarak çok çalışacağız. Aynı isimde aday çıkartıp yiğit Balıkesirlilere hakaret etmelerini içime sindiremiyorum. Bir aday ben var Ahmet Akın, bir tane de bağımsız aday var, Ahmet Akın. Yetmez dört tane daha Ahmet Akın olsun yine de biz kazanacağız. Her yere gerçek belediyecilik yazmışlar. 21 gün sonra Balıkesir’de gerçek belediyeciliği göstereceğiz. Herkese yakınım. Ama milletin parasını babasının parası gibi harcayanlara yakın değilim. Vatanına, bayrağına düşman olmuş, hain terör örgütü PKK’ya ve ona destek olanlara yakın olmadım, olamayız. 31 Mart’ta Erdek’te yaşayan hemşehrilerimin hangi partiden olursa olsun oylarının tamamına talibiz. Sizi mahcup etmeyeceğiz, her zaman yanınızda olacağız” diyerek sözlerini tamamladı.
Mitingin ardından Erdek Atletik NYZ Spor Kulübü öğrencilerine plaket takdim edildi. Plaket töreninin ardından ise CHP Erdek Belediye meclis üyelerinin tanıtılması ile etkinlik sona erdi.

AHMET AKIN’IN VAATLERİ…
Akın konuşmasının devamında ise: “31 Mart’tan sonra musluklarımızdan çamur akmayacak. Su fiyatı da bölgenin en ucuz suyu olacak. Erdek’teki yağmur suyu alt yapısını çok hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Ro-ro limanı da şehrimizden uygun bir yere taşınacak. Şehir merkezinde tır olmayacak. Erdek çevre yolu da bu kardeşinize emanettir. Erdek turizmin merkezi ve öyle kalması içinde elimden geleni yapacağız. 20 yıldır bekleyen kültür merkezimiz de bitecek. Kastri’ye otogar ve mevcut otogarın yerine kapalı otopark ve pazar yeri yapacağız. Erdek balıkçı barınağına kılçık iskele ve mendirek şimdiden hayırlı olsun. Zeytinliada’yı turizme kazandıracağız. Kapıdağ Kalkınma Kooperatifi’ne büyükşehir destek verecek. Körfez bölgemize ve Erdek’e Balıkesir Deniz Otobüsleri (BADO) hayırlı olsun. BADO’nun kalbi Erdek’te atacak”

TARIMSAL SULAMA ÜCRETSİZ…
“Tarımsal sulamayı ücretsiz yapacağız. Arkadaş, tarımsal sulamadaki borçları sileceğim, diyor. Ben ise size ömür boyu sıfır maliyetli tarımsal sulamayı anlatıyorum. Size birer 10 numara kart vereceğim. Bu kart bütün Balıkesir’de, herkeste olacak. O kartla alışveriş yapacaksınız. Kimse fakir mi zengin mi olduğunu anlamayacak. Bu kartı bütün gençlere ücretsiz dağıtılacak ve sadece Balıkesir esnafında geçerli olacak. Asker ocağına gidecek ihtiyaç sahibi kardeşlerimize 5 bin TL nakdi destek, ihtiyaç sahibi ailelere, 65 yaş üstü büyüklerimize yıllık 20 bin TL nakdi destek vereceğiz. 65 yaş üstü büyüklerimize ve emeklilerimize ulaşım ücretsiz olacak. Balıkesir Planlama Ajansı’nı kuracağız. Bizde plan var, yalan yok. Yeni evlenecek ihtiyaç sahiplerine 30 bin TL destek vereceğiz. Ev kadınlarımıza, dul ve yetim kardeşlerimize yıllık 20 bin TL destek vereceğiz. Engelli kardeşlerimize yılda bir kez 5 bin TL destek sağlayacağız. Gazilerimize, Cumhuriyet Bayramı’nda en az 5 bin TL destek vereceğiz. Ramazan’da ihtiyaç sahibi ailelere 2 bin 500 lira gıda, 5 bin lira yakacak yardımı sağlayacağız. 0-4 yaş arası çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere aylık 1000 lira, bebeği olan ailelerimize 2 bin lira bez ve mama desteği sağlayacağız. Balıkesir’in bütün ilçelerine yapacağımız toplam 50 kreş ve 4 çocuk eğitim merkezi yapacağız. İlkokul öğrencilerine ücretsiz ulaşım, ortaokul ve lise öğrencilerine ise yüzde 50 indirim yapacağız. Balıkesir’de üniversite okuyacak evlatlarımıza 2 bin kişilik yurdumuz hayırlı uğurlu olsun. Balıkesir’de ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları başka bir ilde üniversite okuduğunda yerleşene kadar 1 aylık ücreti biz sağlayacağız. İlk defa iş kuracak kadınlara 120 bin lira teşvik desteği vereceğiz. Tüm çiftçi kardeşlerime tarımda kullandıkları sulama ücretsiz olacak. Arıcılık yapan kardeşlerime kovan ücretsiz olacak. Yetiştirici kardeşlerimize damızlık kuzu desteği vereceğiz. Zeytin Enstitüsü kuruyoruz. Zeytinimiz 6 bin evladımıza burs olarak geri dönecek. Balıkesir’de üniversite okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilerimize 15 bin TL destekte bulunacağız” dedi. (haber/foto: İ.Şahin-A.Halat)


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir