Cuma, Temmuz 19, 2024
Yerel

AHMET AKIN’IN 10 NUMARA KARTI TÜRKİYE GÜNDEMİNDE

Haberi Paylaşmak İçin

AHMET AKIN’IN 10 NUMARA KARTI TÜRKİYE GÜNDEMİNDE

SOSYAL YARDIMDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR…
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın’ın 1 Nisan’dan sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağı sosyal yardımlar için kullanılacağını açıkladığı 10 NUMARA KART, Türkiye’nin gündemine oturdu. Akın, 10 MUMARA KART’la Balıkesir’deki tüm ihtiyaç sahiplerine yönelik başlatacağı yeni dönem ve yeni yardımların ayrıntılarını HaberTürk TV Ana Haber’de anlattı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın’ın kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldiği buluşmada ilk kez görücüye çıkan 10 NUMARA KART, Türkiye’nin de gündemine oturdu.
Ahmet Akın, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devralacağı günden itibaren şehirdeki ihtiyaç sahibi herkesin sosyal yardımları 10 NUMARA KART ile alacağını, bir elin verdiğini diğer elin görmeyeceğini ayrıca Balıkesir Büyükşehir tarafından bu kartla dağıtılacak yardımların sadece Balıkesir esnafında harcanabileceğini açıkladı.
Balıkesir ve tüm ilçelerinde büyük heyecan yaratan 10 NUMARA KART, Türkiye’nin de gündemine oturdu. HaberTürk TV’de Mehmet Akif Ersoy’la Ana Haber’e konuk olan CHP’li Ahmet Akın, Balıkesir’de sosyal yardımlarda yepyeni bir dönemi başlatacak olan 10 NUMARA KART’ı tüm Türkiye’ye anlattı. Ünlü gazeteci Mehmet Akif Ersoy’un işleyişe ilişkin ayrıntılı sorular sorduğu 10 NUMARA KART’ın bazı özelliklerini anlatan Ahmet Akın, “Biz, ‘10 numara kente 10 NUMARA KART’ diyoruz. Bakın Balıkesir, gerçek anlamda Türkiye’de yeryüzündeki cennettir. 10 NUMARA KART herkeste olacak, sosyal yardımlar yapılacak, yakacak yardımı yapılacak, her türlü yardımlar bu kart üzerinden ulaşacak. Bu yardımlar yapılırken sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. İnsan onuru her şeyin üstünde” diye konuştu.

‘SADECE BALIKESİR ESNAFINA GEÇERLİ’
Gençlere özel de bir 10 NUMARA KART olacağını kaydeden Ahmet Akın, “Üniversite okumak için şehir dışına giden genç kardeşlerimizin yol masrafları, günlük giderleri için ihtiyaç duyacakları harçlık, hiç kimseye karşı ayrımcılık olmadan herkes bu ortak kartla ihtiyaç duyduğu yardıma kavuşacak. Ayrıca bu karta yüklenen nakdi yardımlar sadece Balıkesir esnafında geçerli olacak. Çünkü bizim amacımız üreten ve kazanan Balıkesir’i inşa etmek. Bunu sağladığımızda sosyal yardımlara ihtiyaç dahi olmayacak. Fakat şu dönemde sosyal yardımlara çok büyük ihtiyaç var. Biz de bu ihtiyaca 10 NUMARA KART’la yanıt vereceğiz” ifadelerini kullandı.

‘EMEKLİYE HER AY NAKDİ DESTEK’
Ahmet Akın, söz konusu kart sisteminin Mansur Yavaş yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Başkent Kart adı altında sorunsuz şekilde işlediğini, bu sistemin Balıkesir’in her türlü özel durumu düşünülerek, 10 NUMARA KART adıyla Balıkesir’e uygun hale getirildiğini anlattı.
Akın, “İhtiyaç sahibi hemşerilerimiz için yakacak yardımı olacak. Özellikle bizde yaş almış nüfus çok yüksek. Alzheimer hastalarımız, emeklilerimiz var. İhtiyaç sahibi olan emeklilerimize burada her ay bir nakdi destekte bulunacağız. Balıkesirimiz’de ihtiyaç sahibi kim varsa Ahmet Akın’ın eli herkesin omzunda olacak. Balıkesir’deki kalkınma hamlemizi tamamlayıp bolluk içinde yaşayacağımız günlere el ele, omuz omuza ilerleyeceğiz” dedi.


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir