Cumartesi, Haziran 22, 2024
GündemSiyaset

AHMET AKIN, BALIKESİR’DE ESNAFIN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRACAK

Haberi Paylaşmak İçin

AHMET AKIN, BALIKESİR’DE ESNAFIN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRACAK

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Balıkesir esnafının sorunlarının çözümü ve işlerinin kolaylaşması için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Esnaf Daire Başkanlığı’nı kuracağını açıkladı.

Ahmet Akın, Balıkesir ve ilçelerinde yaptığı ziyaretlerde hem Esnaf ve Sanatkar Odaları’nı ziyaret ediyor hem de şehrin esnaflarıyla bir araya gelerek sorunlarını dinliyor. Esnaf buluşmalarında, Balıkesir esnafının daha fazla kazanca kavuşabileceğini ancak bunun için şehre yeni bir vizyon gerektiğini belirten CHP’li Ahmet Akın, “Alın terini ekmeğine katık eden esnafımıza sahip çıkmak size en yakın Ahmet Akın’ın görevi. Söz veriyorum Balıkesirimiz’de esnafımız para kazanmadan dükkanını kapatmayacak. Esnaf olmadan eşraf olmayacağını çok iyi biliyorum. Balıkesirimiz yıllar içinde geçilip gidilecek bir yer haline getirildi. Bugüne dek yönetenler böyle olmasını tercih etti. Ama Ahmet Akın bunu değiştirecek. Balıkesirimizi gezilip görülecek bir şehre dönüştüreceğiz. Buradan en büyük faydayı da esnafımız sağlayacak. Şehrimizin bereketi artacak. Bu süreçte esnafımıza ihtiyaç duyacağı tüm profesyonel desteği sağlamak için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Esnaf ve Sanatkar İşleri Daire Başkanlığı’nı kuracağız” diye konuştu.
Akın, “Altında ihtisas alanlarına göre müdürlükleri bulunacak olan Esnaf Daire Başkanlığımız; esnafımızın gelişmesi, işini büyütmesi, kamunun ve uluslararası fonların sağladığı imkanlardan istifade etmesi için çalışacak. Esnaf Daire Başkanlığı, esnafın dertlerine derman olacak, işini geliştirmek isteyene istikamet çizecek, işleri kolaylaştıracak, mesleki ve teknik ihtiyaçlar için destek olacak. Yani esnafın ihtiyaç duyduğu her an yanında olacak” ifadelerini kullandı.

‘ESNAFIMIZ RAHAT BİR NEFES ALACAK’
Ekonomik sıkıntılardan doğrudan etkilenen esnafın yüksek kiralar, yüksek elektrik ve su faturalarıyla mücadele etmek zorunda kaldığına dikkat çeken Akın şunları söyledi:
“10 yıl milletvekilliği yaptım, esnafımızı bir gün olsun yalnız bırakmış değilim. Bunu tüm esnafımız bilir. Bakan olarak ilan edildiğim seçimde partimin bir vaadi de Esnaf Bakanlığı kurmaktı. O gün nasip olmadı, şimdi bana kısmetmiş. Balıkesir esnafına rahat bir nefes aldırmak Ahmet Akın’ın boynunun borcu. Balıkesir’deki her bir esnaf, ‘Ahmet Akın’ın yönettiği Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bana sahip çıkıyor, her an yanımda, zor günümde eli hep omzumda, işlerimi kolaylaştırıyor. İyi ki var’ diyecek. Balıkesirimizde esnafın derdini anlatacağı, derdine derman bulabileceği, devletin imkanlarını kullanırken rehber olarak yararlanabileceği bir adresi olacak. Balıkesirimiz’deki binlerce esnafımız için Allah nasip ederse göreceksiniz, Esnaf Daire Başkanlığı’nı kuracağız. Balıkesir’deki esnaflarımız, Esnaf Daire Başkanlığımızın kağıdını her an çalıp derdini anlatabilecek, sorunlarına çare bulabilecek. Bunun için nereden kaynak bulacağımı soruyorlar. Şeffaf, cam gibi yönetilen, ihaleleri canlı yayında herkese açık şekilde yapacak olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde bol bol kaynak olacak. O kaynak esnafımızın işlerini kolaylaştırmaya da, esnafımızı desteklemeye de şehrimizin bereketini artırmaya da yetecek.”


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir