Pazar, Haziran 16, 2024
ErdekManşetYerel

AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Haberi Paylaşmak İçin

AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Erdek Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı dün saat 16.00’da meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Belediye Başkanı Burhan Karışık başkanlığında gerçekleştirilen oturumda 6 gündem maddesi görüşüldü. Toplantıya Ak Parti grubundan Huri Güven mazereti olduğu gerekçesiyle katılmadı.
Meclis gündeminin 1.nci maddesinde; Depremzede kadın ve çocuklar hakkındaki konu için Kadın ve Aile Komisyonu’na oy birliği ile ek süre verildi.
2. gündem maddesinde; Roman vatandaşlar hakkındaki konu için Kadın ve Aile Komisyonu’na oy birliği ile ek süre verildi.
3. gündem maddesinde; 8-9-10 Eylül’de yapılması planlanan Kyzikos Ultra Maratonu için Erdek Genç İş Adamları Derneği (ERGİAD) ve belediye arasında protokol yapılması için belediye başkanına oy birliği ile yetki verildi.
4. gündem maddesinde; Hamamlı Mahallesi 127 adada bina kütlelerinin belirlenmesi hakkındaki belediye meclisinin 03.08.2023 tarih ve 90 sayılı kararının yeniden değerlendirilmesi konusu komisyon doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.
5. gündem maddesinde; Karşıyaka Mahallesi Dalyan Mevki’nin mahalleye dönüştürülmesi oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.
6. gündem maddesinde; 05.07.2023 tarihinde yapılan meclis toplantısında alınan “2023 yılında yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında Türkiye 1.si olan Nerime Yüksel Ortaokulu öğrencisi Hayrunnisa Değirmenci’ye belediye bütçesinden 25 bin TL’ye kadar 1 adet dizüstü bilgisayar alınması” kararı, 25 bin TL tutarında hediye çeki verilmesi olarak değiştirilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
Bir daha ki meclis toplantısının 6 Eylül 2023 Çarşamba günü yapılmasına karar verildi. (haber/foto: Adem Halat)

 


Haberi Paylaşmak İçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir